Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha se szépen,...

Mit tudok tenni, ha se szépen, se csúnyán nem megy? A kutyám teljesen 💩-ik a fejemre, én meg már feszülök az idegtől.

Figyelt kérdés

Most 7 éves, 5 éve van itt. Nagyon okos kutya, de szrik a fejemre, ha én mondok valamit. Szerencsére nem problémás más kutyákkal, persze van akit nem szeret, így ha éppen üres az elkerített parkszerű rész és kint van a cimbije, akkor elengedem, hogy tudjon mozogni. Sosem történt baj, mindig figyelek, és ha jön kutya a távolban, már pórázra rakom. Futtatóban nem tudom elengedni, az egyik kicsi és életveszélyes, a másikban pedig, ami nagyobb, egyrészt messzebb van, másrészt mérgezésben halt meg 2 kutya, tehát nagyon nem kívánok odamenni.


Az évek során tényleg minden volt már. Szóltam nyugodtam. Mondtam határozottan. Mondtam kiabálva és ordibálva is. Szóltam suttogva. Semmire nem, amikor én szólok. A cimbijének a gazdája szól, hogy jöjjön vissza, visszajön. Ha apum szól neki, hogy jöjjön vissza, visszajön. Ha egy ritkán látott kutyának a gazdija mondja neki, akkor is visszajön! De amikor én mondom, akkor soha nem jön vissza, legfeljebb néha, ha kedve van!


Most az előbb voltunk lent. Leállt legelni. Nagyon nem szeretem, magas a fű, errefelé pedig sok mérgezésről lehet olvasni. Szólok neki, hogy "fúj", leszrja. Ezt elismétlem ezerszer, el is húzom onnan, mint az évek során már megannyiszor. Nem érdekli. Ő lecövekel és eszik. Oké, csessze meg, elengedtem a pórázról és elindultam kidobni a teli zacsit. Vagy húsz méterrel odébb van. Odaszólok neki, hogy jöjjön. Felém se néz. Dobok neki labdát, amire azért szokott figyelni, de most az sem érdekli, oda se szagolt. Szólok még többször, egyre ingerültebben, és továbbra is semmi. Le se szrta volna, ha elmegyek haza. Egyébként kiválóan tudja, hogyan kell hazajutni, vagy legalábbis az épület elé, két perc távra voltunk. Ingerülten odamegyek, rárakom a pórázt, akkor sem érdekli. Elrángatom a magasan füves részből, az már nem tetszett neki, ment volna vissza.


Most ott tartok, hogy hazaértünk, le se mostam a mancsait, csak lebasztam a bejárati ajtó elé a nyakörvet és a pórázt, aztán bezárkóztam.


Én foglalkozok vele, tőlem kapja a vacsoráját, én viszem sétálni, velem alszik, a lábamnál, jutalmazom ha ügyes, ha jót csinál, és megszidom, ha rosszat, labdázunk, gondozom a szőrét, amit sokáig imád, mielőtt elviselésbe csap át. Jártunk trénerhez évekkel ezelőtt, neki gond nélkül megcsinált mindent, nekem semmit, állandóan izgága volt, ment volna bele a világba.


Borzalmasan elkeserít és a sírógörcs kerülget, hogy mindegy mit teszek, mennyire igyekszek, milyen idegállapotban vagyok (eleinte nem görcsöltem egyáltalán rá), mennyire és mivel jutalmazom és szidom, ő tojik a szavamra. Már úgy kelek reggel, hogy minden sétát visszafelé számolok, mennyi van még. Utálom a sétáinkat. Most éppen fent van az agyvizem, de egyébként imádom azt a bohócot, ellenben tényleg sírás kerülget, hogy velem szemben számára mindenki dominánsabb. De ha védeni kéne, ő lenne az első, aki elém áll.


2023. máj. 21. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Lehet érdemes lenne ismét megpróbálkozni a tréninggel. De lehetőleg egy olyan trénerrel, aki arra fókuszál, hogy a kutya a gazdájának engedelmeskedjen. Nem is értem, hogy az akkori oktatótok miért nem koncentrált erre jobban.

Amúgy milyen fajta?

2023. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
A kutyád nem tisztek téged.Én megpróbálkoznék mégegyszer a trénerrel hátha segít.
2023. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mostanság lesz. Valami olyan kéne, amit talán egymagam is tudok. Kutya éves oltásait ki tudtam fizetni, egyelőre éhen nem fogunk halni, esetleges nagyobb kiadás belefér, ha nagyon szükséges, de utána én vegetalevesen éldegélnék, a kutyám meg olcsó száraztápon. Munkakeresőben vagyok. Tréner nem fér bele a keretbe.
2023. máj. 21. 21:27
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Megoldást sajnos nem tudok, de ha vigasztal, nálunk enyhébben ugyan, de hasonló a helyzet. Élete első 3 évében szinte csak én etettem, sétáltattam, tanítottam, játszottam, jártam vele kutyaiskolába stb. a férjemtől néha kapott egy kósza dögönyözést. Szerinted ki a kutyánk életének középpontja, aki után tűzön-vízen át menne és bármit megtenne? Na, nem én. Szerencsére azért nem tojik ilyen szinten a fejemre, általában kellemes vele együtt élni, de ha komolyabb helyzet van, tesz rám.
2023. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

Én csak annyit tudok hozzàtenni, hogy gratulálok, szülő lettél:)

Egy gyerek ezek után meg se kottyanna, pont így kikészít.


A barátnőmnek makacs bullterrierje volt, néha “megkapta” a nyakánál, h engedetlen volt, azt mondta úgy, mint ahogy egy másik kutya tenné vele. Ugyanezt csinálja franciabulldogos ismerős. Makacs/ lassúbb felfogású tank kutyáknál nehezebb, erősebb bemutató kell nekik arról, mennyire van domináns. A kezed ilyen c alakba hajlítsd és a nyakához/vállához “bökj” vele, ne elhúzd mint valami játèknál, ha tilos dolgot eszik.

2023. máj. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha tréner nem opció, vigyél magaddal jutalomfalatot a sétára és azzal jutalmazd és a napi kajáját is kapja egyszerű trükkökre, kézből. Méreg felevés ellen meg rakhatsz rá elől zárt szájkosarat.
2023. máj. 22. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jutialomfalat nem opcio. Nem osztonzi, csak ha olyan pillanata van, hogy annyira enne egyet, hogy azert oda is jonne. Azonban miutan visszajott, megdicserem, falatot megkapja, onnantol mar nem erdekes a buli, ha kedve van, megy. Kenyszerithetem maradasra, de magatol se jutival, se anelkul nem marad, amikor kene. Nagyon ontorvenyu egyebkent is, de foleg velem, akinel szabalyok vannak. Apum alig nehanyszor elvitte setalni, bezzeg o poraz nelkul viszi ennek ellenere, mert egy szavara hallgat. O azonban nem tudja magahoz venni allandora, ha mar ennyire jol megy nekik ez, mert mar nagyon fajnak a labai es nem ferne bele az idejebe sem, plusz faradt munka utan.


Nem, szajkosarat teljesen elutasitom. Nem harapos kutya, es csak elore tartok, hogy mar a haztol szamitott teruleten is megjelenik a mergezes. Sok volt a kornyeken, tenyleg par percre, de konkretan itt ahol mi vagyunk, csak paraztatas magamnak a nagyobb odafigyelesre. Emiatt nem akarok ra szajkosarat adni, es gyulolne is, eletkedvet venne. No meg szaz meterrol kerulnenek minket kutyasok es kutya nelkuliek, ha szajkosarral setaltatok.

2023. máj. 22. 10:19
 8/13 anonim ***** válasza:
a kutya fajtája amúgy titkos információ?
2023. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Keverék. A menhelyen se tudták, hogy mikből áll össze.
2023. máj. 22. 12:21
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen jutalomfalatot használsz? Ugyanazt használod kint is, mint otthon? Lehet, hogy nem elég érdekes neki. Ahova jártam suliba, a tréner azt mondta, minél büdösebb, annál jobban érdekli a kutyát, szóval kintre ajánlott valami nagyon orrfacsaró extrával gyakorolni, mert nagyon sok az inger.

Egyébként mostanában az enyém is szétszórtabb, de mentségére legyen, hogy bejött a hideg esős időszak után a meleg. Amúgy ő is legel, egy csivavás gazdi ajánlotta, hogy vegyek macskafű tablettát, az ő kutyája azzal leszokott a fűevésről, nálunk is bejött, de nincs mindenhol. Zooplus-on, Okosgazdin biztosan van ilyen, esetleg egy próbát tehetsz ezzel is.

2023. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!