Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hízik a kutyám?

Miért nem hízik a kutyám?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 éves ivaros kan sheltie. Bármilyen táppal és tápkieggel etetem, nem hízik. Nem mondanám soványnak, de egy 0,5-1 kg nem ártana rá. Kinti benti tartással van a kutya. A tenyésztőjét is kérdeztem erről, de csak annyit tudott mondani, hogy naponta többször etessem. Megfogadtam a tanácsát, így napi 2x eszik.

Valakinek van valamilyen ötlete, hogy hogyan tudna híni egy kicsit?

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2023. máj. 22. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Csak szerinted kellene híznia vagy az állatorvos szerint is?
2023. máj. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tenyésztőm szerint se ártana ha hízna. Az utolsó néhány bordája kiáll a nagy szőr alatt is. Állatorvos véleménye annyi volt, hogy nem vészes, de ennél kevesebb ne legyen
2023. máj. 22. 21:15
 3/8 anonim válasza:
91%
Milyen mennyiségben kap enni alkalmanként? Mert az is számít. A tápokon általában fel van tüntetve, hogy mennyi idős, hány kg-os kutyusnak mennyit kell adni. Milyen típusú tápot kap? Száraz, nedves?
2023. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel eteted, es ehhez mennyit mozog egy nap?
2023. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam több féle tápot is. (Profine, Brit, Susa, tenyésztő saját tápját) alkalmanként kb 90 g kap, ez 1,5-azör annyi mint amennyit a gyártó ajánl. Egy aktív kutyáról van szó aki napközben, amíg nem vagyok otthon kint van. (Ez kb 7 óra) délután velem mozog, ha én kint ő is, ha én bent ő is.
2023. máj. 22. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindegy hányszor,mennyi és milyen minőségű kaját adsz neki.Vegyél valami jó minőségű tápot amiben sok a hús és adj neki abból annyit amennyit kell akár 2x is egy nap.
2023. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Profine 35% hus, Brit altalaban 40%, Susat meg inkabb hagyjuk, annyira silany. Hiaba adsz neki tobbet, mint kellene, ha a kutya emesztorendszeren atszalad az egesz, mert vallasztanyagokkal van tele (gabonafelek, burgonya, rizs).

Probalj ki normalis tapokat (fokozatosan atszoktatva mielott fosi lesz), pl. Carnilove, Nature of Wilderness, Purizon. Ar-ertek aranyban nalunk ezek valtak be, pedig az egyik kutyam nagyon finnyas es melegben csak este hajlando enni, de igy stabilan 14 kilo, nincs kint a bordaja, de sportos.

2023. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
*ballasztanyagokkal
2023. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!