Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hízik jobban az olcsó...

Miért hízik jobban az olcsó táptól a kutyám?

Figyelt kérdés

Gondosan kiválaszott táppal etetem a kutyámat (2 éves, 20 kg-os mentett keverék), főleg, mert a szőre sprőd, a bőre érzékeny (allergiára is gyanakszunk, de a "szétválasztó diétának" még nem kezdtünk neki). Pro Plan Digestiont eszik (drágább sajnos nem fér bele a keretbe), az ideigleneseknek általában olcsó sajátmárkás (Coop, Tesco) tápot adok, a többség mégis különbül fest szőr-bőr-kondíció tekintetében, mint az enyém. Nem sovány, de olyan laza, puha húsú, a bordák látszódnak, ami nem baj, de jobb szeretem, ha van rajta mit fogni, mert egyébként egy viszonylag erős csontozatú kutya.

Másfél hete ő is Tesco Butcher's-t kap és láthatóan hízott tőle, megerősödött, kitelt. Ennek mi lehet az oka? Ennek a tápnak alacsonyabb a hústartalma, a gabona bizonyára több benne, talán attól hízik jobban a kutya? A széklet természetesen puha, de mégis több marad a kutyán, mint az eddig próbált Pro Plan, Brit Premium, Bosch esetében.


2014. aug. 13. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
nálunk sőt itt a környéken is az olcsó coop, tesco táptól sebes lesz a kutyák háta, füle mögött. nemis adunk nekik ilyeneket
2014. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a sok szénhidráttól hízik a kutyád.
2014. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha a kutyádnak bejön a Tescos táp, és nem erősödik tőle az allergiája, add neki nyugodtan, minden kutyának más táp válik be. Sok kutya nem bírja a fehérjedús étkezést.
2014. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szóval a szénhidrát az oka. Az összetevőkre nagy figyelmet fordítok, de a beltartalomhoz mindig is hülye voltam. Most látom csak, hogy a szénhidrátot nem is szokás feltüntetni.


Én is azon gondolkozok, hogy bár megszállottan keresgélem a prémium tápokat a számra, mióta megvan (másfél éve), de ha az olcsó táptól is rendben van, felőlem eheti azt is...


Egyébként abszolút a prémiumot preferálom és ajánlom mindenkinek, de az ideigleneseim a példák arra, hogy olcsó tápon is lehet szép a kutya.


A vakarózás egyébként lehet, hogy nem is allergia, mert a bűzmirigye sajnos nem ürül magától, havonta látja el orvos (de legalább nem kell azon aggódnom, hogy a puha széklet miatt nem ürül). Ahogy telik az idő előrehaladtával, úgy vakarózik egyre többet, de mondta az orvosa, hogy nyomás után közvetlenül is megmarad egy minimális szintű vakarózás, szóval sanszos, hogy nem is a táp az oka.

2014. aug. 13. 18:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Első: lehet, hogy az egy szerencsétlen véletlen, vagy azok a kutyák kifejezetten érzékenyek, nem tudom, mert én a mentetteknek évek óta adom már az olcsó tápokat és soha semmi ilyesmi nem fordult elő. A mostanival kapcsolatban kérdezte is az orvos, hogy mit eszik hogy ilyen gyönyörű, puha és selymes a szőre. Hát, genetika...
2014. aug. 13. 18:47
 6/8 anonim válasza:
100%
Egyetértek a többi válaszolóval + a táp feldagad a kutya gyomrában. Mi csirkenyakat adunk nekik, és az olcsó is ( 300-400 Ft. egy kg) és jó is, mert nem hízlal. De ha rátérsz a csirkenyak ill. pulykanyak etetésre akkor a bőrt szedd le róla.
2014. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért kell leszedni a szárnyasok nyakárol a bőrt? :-O
2014. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy feldagad a táp a hasában, mindegyik feldagad, de ki is megy belőle és akkor lelapul. A probléma pont az, hogy szeretném, ha felszedne némi súlyt. A csirkenyaknak ilyen szempontból pont nem látom előnyét (ahogy annak sem, hogy ha adnám neki, miért ne adhatnám bőröstől).
2014. aug. 13. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!