Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Római-parton kutyámnak nem...

Római-parton kutyámnak nem lesz baja, ha 1. bemegy a Dunába pancsolni 2. beleiszik a vízbe 3. játék közben víz kerül a szájába?

Figyelt kérdés
2023. máj. 24. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
nem lesz baja. amikor a másik kutya kakáját eszi meg, akkor se.
2023. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem, de figyeld a környékbeli infókat, mert időnként szoktak írni, hogy mikor nem ajánlott a kutyát beengedni, mert pl. valami olyan került a vízbe, ami a kutyát megbetegítheti.
2023. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én adtam nektek egy zöldet!
2023. máj. 24. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
dehogy lesz baja :-D ha tudnad miket nem esznek nyalnak össze ha nem nezel oda
2023. máj. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Békásmegyernél van egy szennyvízkifolyója a csatornázási műveknek és ha nagy zuhé van vagy áradás, akkor engedélyezett nekik h kevésbé szűrten engedjék ki a szennyvizet. (Szokott benne néha látható dzsuva, kaki, pelenka úszni.) Ez az egyik amire figyelni kell.

Inni én nem engedném kimondottan, az én kutyám érzékeny gyomrú, de kapott már tőle hasmenést - ha belenyal attól baja nem lesz.

Viszont egy dologra figyelj, hogy a Rómain több részen megtelepedtek a hódok és többször történt súlyos hódtámadás is, mert védik a fészkeiket a fürdőző kutyáktól. Úgyhogy csak nyílt terepen engedd be, ártérben meg légy résen.

2023. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak mellényben ÉS pórázon ajánlom a kutyát beengedni a vízbe. Láttam már goldent(!) tóban elmerülni, mikor apportíroztak vele. Begörcsölt, elmerült, újra kellett éleszteni. Szerencsére nagy baja nem lett
2023. máj. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a vadvizek hordoznak magukban természetes okokból mikrobiológiai veszélyeket, mint Giardia vagy Leptospirosis, ezeket az utcasarkon is be tudja nyalni a kutya - maximum kisebb eséllyel. Ezt annyiban érdemes észben tartani, hogyha a víz után bármi gond van (bágyadtság, hasmenés, láz), akkor komolyan kell azt venni, és állatorvosnál jelezni kell, hogy séták alkalmával hol is jártatok.
2023. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!