Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire családi kutya a...

Mennyire családi kutya a kuvasz, illetve a komondor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy nagyon családcentrikusak, és mindenáron megvédenék szeretteiket. Azt is tudom, hogy nem kell nekik területvédést tanítani, benne van a vérükben.


De rá tudnék bízni pl: akár egy egészen kicsi gyereket is? Megértené, hogy az az ő felelőssége lesz, és rábíztam, figyelnie, vigyáznia kell rá?



2023. máj. 26. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Ennyire egyik kutya se. Felugyelet nelkul egy masodpercre se illik egyedul hagyni a gyereket kutyaval.

Ha meg te is ott vagy a gyerekkel, minek vedje meg a kutya? Meg mitol?

2023. máj. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek, ennyire egy kutyával sem illik magával hagyni a gyereket.

A kuvasz azért elég temperamentumos, egygazdás, nála nagyobb odafigyelés kell amúgy is.

A komondor nem egygazdás, nyugodtabb típus, tud nagyon gyengéd lenni, de teljesen magára hagyni vele sem illik.

Mindenesetre kb. így viselkedik egy komondor kisgyerekkel.

https://www.youtube.com/watch?v=NHYQw4gH_pE

2023. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Amit te keresel azt bébi szitternek hívják...
2023. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Te vagy az a (mondjuk így) kissé kattant, aki most csak kuvasz-komondoros kérdéseket ír ki, mind ugyan arról szól: egyáltalán nem értesz a kutyákhoz. A pásztorkutyákhoz meg végkép.


Nagyon kérlek, ha ilyen merül fel benned, mint a kérdésben szereplő, hogy egy kisgyereket magára hagysz egy pásztorkutyával, hogy majd az vigyáz rá és neveli helyetted, ne legyen se gyereked, se kutyád! Ugyanis mind a kettőhöz kell intelligencia is és ész is!

2023. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Természetesen soha nem hagynék magára egy gyereket sem felügyelet nélkül, ne aggódjatok. Csak szimplán kíváncsi voltam, mennyire van meg bennük ilyen szempontból az őrző-védő ösztön. Én is tudom, hogy nem személy-, hanem területőrzésből a legjobbak. Csak kíváncsi voltam. Köszönöm!

2023. máj. 27. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!