Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire pusztítja ki egy...

Mennyire pusztítja ki egy nagytestű kutya a füvet egy kertben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy nagytestű kutyát (kuvaszt, komondort vagy akár mindkettőt). Viszont nem szeretném, ha a folytonos szaladgálással, ugrálással kipusztítanák a füvet.


Tulajdonképpen az lenne a valódi kérdésem, hogy működik-e együtt egy nagy kutya és egy szép kert?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 25. 18:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a füvet az ugrálással nem pusztítja, de a kert szélén ahova pisil kiég a fű
2023. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ősztől tavaszig latszik, hogy merre járőrözik, a kerites mellett ki van taposva a fű, tavasszal minden szep zöld, most meg jonnek elő a pisi okozta sarga, kiegett foltok a melegben. Osszessegeben szép, meg a viragokat sem bantja, de kutyaval sosem lesz olyan makulatlan, mint kutya nelkul. Engem meg nem zavar az a par folt, így is majdnem mindenki dicseri.
2023. máj. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem kivitelezhetetlen, de bizonyos kompromisszumokkal jár.


Például a kerítésnél biztos ki lesz taposva, ahol csaholnak majd, meg amúgy se jó a fűnek a sok árnyék miatt. Csapások, pisifoltok lehetnek.


Árnyékos helyen biztosan lesz 1-2 gödör, amit én javaslok megengedni, mert ha felveszed a kesztyűt és betemeted, akkor csinálni fog másik helyen. 1 helyen engedd meg + mozgasd le a kutyát és erre nem lesz gond. (Unalomból eredő frusztráció miatt is ásnak).


De valóban, kutyával nem lesz olyan a kert, mint nélküle. Előbbi szebb, utóbbi otthonosabb :)

2023. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"De valóban, kutyával nem lesz olyan a kert, mint nélküle. Előbbi szebb, utóbbi otthonosabb"


fordítva, kutyával otthonosabb, anélkül "patentabb"

2023. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy tudom, vannak különböző fűmagkeverékek, amelyek pl: taposástűrőbbek vagy szárazságtűrőbbek a többinél. Ezekkel nem védhetőek ki ezek a "szépséghibák"?

Ha jól tudom, ilyen a Johnsons-fűmagkeverék is. És az is szépnek mondható :)

2023. máj. 25. 20:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Barenburg Sport kevereket vetettem, azon is latszik az allando taposas kerites mellett, de leginkabb telen, amikor nem nő a fű.
2023. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Papámnak nagytestű kutyája van.A kertjükben minden növény beleértve a fű is gyönyörű.Nem pusztítja ki a kutya a növényeket.
2023. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mekkora a kert.
2023. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk azzal szokott gond lenni, ha télen tocsogósra ázik a fű és azon szaladgál, mert úgy könnyen kikaparja a fordulóknál. Egyébként, ahogy előttem már írták: a szélén a pisifoltok látszanak meg, télen pedig a gyakran használt csapásainál kopik jobban ki a fű.
2023. máj. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ahol sokat vannak, kerítés front oldala ott teljesen kikopott a fű, döngölt föld van, kb. mint a beton. :D

Ahol még sokan mennek, ott kis ösvények jelzik a fűben. Máshol megmarad. Viszont sok gödröt ásnak, amibe szeretnek belefeküdni.

2023. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!