Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsot találtam a kutyában...

Kullancsot találtam a kutyában és kivettem, mit tegyek? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Kullancs elleni cseppet használok, viszont már 3-4 hete nem cseppentettem, kb. ekkorra múlik el a hatása. Tegnap erdőbe mentünk a kutyámmal, előtte néhány órával cseppentettem, viszont az még nem hatott. Itthon találtam benne 8 kullancsot, igyekeztem alaposan átnézni, mindegyik csak a szőrén volt, nem ment bele.


Viszont kb. 10 órával a séta után, ma reggel találtam egyet, ami már bele is ment szegénybe. Nem mondanám, hogy nagyobb volt, mint a többi, még nem szívta meg magát különösebben, viszont bele volt kapaszkodva a bőrébe, mielőtt kiszedtem. Körülötte a terület bepirosodott kicsit, rózsaszínes.


Azt olvastam, hogy kicsi a fertőzés esélye, ha 48 órán belül kiszedi az ember, viszont aggódok azért...Szóval mit tegyek szerintetek?



2023. máj. 29. 06:09
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha cseppentetted akkor más teendő nagyon nincs.
2023. máj. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Advantix cseppel kezeltem néhány órával előtte, viszont a csepp csak kb. 2 nap után hat elvileg. Most még nem hatott nyilvánvalóan, mivel távol tartja a kullancsokat alapból, viszont volt rajta bőven, ahogy írtam is. Most olvastam a leírását, bizonyos kullancsfaj ellen 3 hétig hat, másféle ellen 4 hétig, és hát olyan 3-4 hete cseppentettem ezelőtt, nem tudom pontosan. Ebben az esetben is hasznos lesz a csepp majd utólag?

2023. máj. 29. 06:37
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

"Ebben az esetben is hasznos lesz a csepp majd utólag?" ezt hogy érted? Mire hasson utólag a csepp?


24 és 48 órás határok vannak, utóbbi a babéziára vonatkozik, előbbi ha jól emlékszem a lyme-kór okozójára.

2023. máj. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3#


Arra vonatkozott a kérdésem, hogy utólag is megakadályozza-e a bajt, vagy véd-e a fertőzés ellen, de belegondolva... lehet hülye kérdés volt.


Szóval ha 10 órával a séta után kiszedtem belőle, akkor nem lehet baja?

2023. máj. 29. 07:53
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Azert pirosas/rozsaszines ott a bor, mert benne volt a kullancs, kicsit begyulladt neki. Figyeld a helyet, de ha nem kezd el nagyobb teruleten pirosodni, akkor nem hinnem hogy baj lenne.
2023. máj. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Fertozes ellen nem ved a csepp, tavoltarto hatasa van, en ugy tudom. Velunk is majdnem ugyanez tortent meg tavasz elejen, kiszedtem a kullancsot, aztan figyeltem a kutyat hetekig, meg a piros kis helyet. Meg 2. Napon piros volt, aztan egy apro seb lett es begyogyult, szerencsere semmi tunet nem volt.
2023. máj. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es: 10 óra alatt elviekben komoly fertőzésnek nem volt ideje átjutni.


A csepp NEM VÉD ezektől a kórokozóktól, mivel csak REPELLENS, azaz távoltartó hatása van, tehát addig véd, amíg a kullancs nem csíp.

2023. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A csepp csak a kullancsot riasztja el, természetesen nem 100%-os hatásfokkal.


Ha benne volt a kullancs, akkor van rá esély, hogy elkapott valamit. De erre nagyon kicsi az esély.

Egyrészt nem minden kullancs fertőzött és ami fertőzött, az sem feltétlenül adja át a kórokozót. Minél előbb kiszeded, annál kisebb a valószínűsége.


Tulajdonképpen a megfigyelésen kívül nincs teendőd.

2023. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!