Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetném rá a kutyámat...

Hogyan vehetném rá a kutyámat hogy ne játékra csinálja meg az adott trükköt hanem jutalomfalatra?

Figyelt kérdés
Mindig is jutalomfalattal tanítottam de az utóbbi években nagyon áttért a játékokra ,jutalomfalatra is megcsinal dolgokat de jobban inkább a játék érdekli olyankor nagyon megy a koncentráció,biztos most sokan kérdezik hogy ez miért baj nos hát azért mert az apportirozásra tanítanám éppen és az hogy labda mánias és nem adja ide a játékot elég problémás😅és igen próbáltam vele elcserélni más játékra de egyszerűen mindig van egy játék ami jobban érdekli és olyankor a másikkal már nem is foglakozik🥹Nem tudom mit tehetnék jobban örülnék neki ha át térne a jutalom falatra,valaki valami tipp pls.A válaszokat előre is köszönöm🤗

#kutya #kutya tanítás #Labdamánia #Apportirozás
2023. máj. 31. 12:46
 1/9 Enikőő2 ***** válasza:
8%
Sehogy. Úristen te kis gyerek hány éves vagy? xxd kulcszavakból kiindulva..... Ózd-Susa?
2023. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszel elő játékot, hanem csak falatot. És olyan tárggyal kezded az apporttanítást, amit nem tekint játéknak. Ne zsákmányból tanítsd ezt a feladatot, ne azzal indítsd, hogy kidobálod az eszközt.
2023. máj. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. klikkerrel tanítsd az apportot, ahogy az előző írja, ne úgy hogy dobálod neki. A klikkerezés automatikusan jutifalatos.
2023. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tothp ***** válasza:
0%

Nem is nagyon értem ezt a jutifalatozást. Minden iskolában ezt nyomják. A "hülye" boxerom mindenféle aljzószer nélkül tanulta meg az alapokat. Egy rendes kutyaiskolában.

Úgy érzem, a kérdezőnek sem ártana szakember segítségét kérni.

2023. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jutalomfalatot használsz? Valószínűleg az nem elég erdekes a kutyának.
2023. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen tárgyra gondoltál amit nem tekintene játéknak?Tudnál példát mondani esetleg az megköszönném?😊
2023. jún. 1. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Apportfa. Egy darab seprűnyél. PVC cső darab. De alár egy zoknigombóc is lehetne, ha azt nem kezded el zsákmányoltatni.
2023. jún. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vicces mert tegnap pont a zoknit használtam😅 egyszer kétszer bár nem túl sokszor de el tudtam érni vele hogy le tegye parancs szóra bár sajnos a kezembe nem adja🥹
2023. jún. 2. 08:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nem igazán apportos, de tudtam vele úgy frizbizni például, hogy beálltam valahova, és felváltva két frizbit dobáltam, ehhez az kellett, hogy megnéztem, hova viszi az elsőt, és onnan dobáltam, akkor dobom el a pont nálam lévőt, amikor odaér azzal, ami nála van. Hasonlót lehet játszani pullerrel is. Ezt próbáltad már? Nekem mentettem van, talán az előéletéből adódik, hogy ami zsákmányt megkaparint, arra vigyázni kell, nem tudom.
2023. jún. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!