Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull, amstaff tartók,...

Pitbull, amstaff tartók, hogyan reagáltok a folytonos előítéletekre?

Figyelt kérdés

Másfél éve nevelünk egy bántalmazott,mentett, fajtatiszta amerikai pitbull terriert. Rendkívül jámbor, békés, barátságos és játékos alaptermészete van. Fél éves korában került hozzánk, az első pillanattól kezdve szocializáltuk, szófogadó és engedelmes kutya lett belőle.


Ennek ellenére ha kivisszük pl a Hajógyári szigetre, nem telik el úgy egy séta, hogy ne szóljon be valaki, vagy essen pánikba ha meglátja. A legtöbbször kiürül a futtató, ha megjelenünk. Hiába látják, hogy a kutya szót fogad, egyből visszajön, leül és nem rohanja le a másikat, akkor is megkapjuk hogy minek visszük oda, meg hogy jajj, egy harcikutya és őt az se érdekli hogy jól nevelt, mert majd egyszer csak bekattan és megöli a kutyáját...


Mostanában többször éreztem hogy nálam szakad el a cérna, és küldöm el a jó k.anyjaba az összes ilyen embert, aki a visszahívhatatlan apró ugatógép kutyáját félti, és miatta nekem meg a jól nevelt kutyámnak kéne máshol játszanunk.


Ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket? Hova jártok a kutyáitokkal?


2023. jún. 1. 09:09
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
88%

“fajtatiszta amerikai pitbull terriert“ -ha nincs törzskönyve, akkor maximum fajtajellegű, nem fajtatiszta

“egyszer csak bekattan és megöli a kutyáját” - erre megvan az esély, figyelj, ezek nem bratyizós kutyák. Arra lettek genetikailag szelektálva, hogy harcoljanak.

2023. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
84%

Oka van az előítéleteknek, és nem is feltétlen a kutyák valós jellemzői alapján, hanem az ilyen fajtát választó emberek alapján. Rengetegszer látni, hogy az amstaff/pitbull státuszszimbólum és divat egy bizonyos rétegnél, és ők nem nevelik, nem törődnek a kutya valós igényeivel, stb.

Ezzel neked is tisztában kellene/kellett volna lenned, mikor ezt a fajtát választottad. Ez a tátott szájjal a fszerdőbe kategória, hogy most emiatt picsogsz. Lehet, hogy te jó gazdája vagy a kutyádnak, lehet, hogy a kutyád tökéletesen jól nevelt, de az emberek rossz tapasztalatain nem fogsz tudni ennyivel változtatni. Gyakorlatilag elvárod, hogy körülötted forogjon a világ, mert te ilyen kutyát fogadtál be... Nekem nincs bajom ezzel a fajtával, de ha megnézem, hogy milyen fajta kutya próbált nekimenni az utcán az én pórázon sétáltatott, jól nevelt kutyámnak, akkor kijön egy 3-ból 2 arány, ahol a 2 amstaff/pitbull jellegű volt. És nem azért, mert ezek a fajták rosszabbak, hanem mert sok olyan fogadja be őket, akik hülyék hozzá, nem elég erős kezű gazdák, stb. Szóval ja, ha meglátom, hogy valaki amstaffal sétál, azonnal jobban figyelek, mert elég egy pillanatnyi jóhiszeműség, hogy ne vegyem észre a támadást megelőző jeleket.

Ha rád nem igaz az, ami miatt mások előítéletesek, attól még ne legyél szemellenzős. Ilyen fajtaválasztással ezt is választottad szerintem.

Másrészt egyetértek az egyes válaszolóval, a kutyád nem fajtatiszta, ha nem törzskönyves...

2023. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
91%

Egyetlen dolog fontos ebben: képes a kutyád fizikailag megölni egy másikat? Igen, könnyűszerrel. Akkor bizony a kis fos ugatógépeket kell védened azzal, h nem teszed ki őket reális veszélynek.


Én sem engedem az enyémeket harci kutyák közelébe. Miert? Mert a baj barmikor megortenhet. Legyen egy rossz nézés es rossz mozdulat. Egy kisebb kutya max sérülést okoz az enyémnek ha összekapjak, egy pit ott helyben öli meg. Jobb elkerülni a bajt.


Te ezt az utat választottad, mikor ilyen kutyád lett. Ez van.

2023. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

#1 - Hivatalos, a fajtát tenyésztő szakember véleménye alapján írtam amit írtam.


Tobbiek: egy ember sem válaszolt érdemben a kérdésemre, akinek nem ilyen kutyája van, vagy valami Fifike gazdája, kérem kíméljen meg a "jótanácsaitól", ilyenekből kapok eleget, köszi!

2023. jún. 1. 10:15
 5/55 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek joga van félni. Bármitől. Az ember tapasztalatokból is tanul. A környéken is széttépett régebben egy pitbull egy beagle kölyköt... Kutyák elleni harcra lettek tenyésztve. Mondom ezt úgy, hogy semmi bajom a bull típusú kutyákkal, de a genetika azért ott van, nem tűnik csak úgy el. Ennek tudatában kell ezeket a fajtákat vallalni. Én nem félek semmilyen kutyától, de a kutyáimat attól még félthetem tőlük.
2023. jún. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Akkor még egyszer: ha NINCS ilyen kutyád, kérlek NE szólj hozzá a posztomhoz, mert a kérdés olyanokhoz szól, akiknek van. Köszi!
2023. jún. 1. 10:22
 7/55 anonim ***** válasza:
62%
Tapasztaltam én is. Nálunk akkor jön a megdöbbenés, mikor a kiskutyánkkal játszik. Mindenki hüledezik, hogy úristen nem félsz hogy széttépi? Konkrétan a kiskutyánkban több bulli habitus van (pedig köze sincs a fajtához), mint az amstaffunkban. A legszebb, amikor szerencsétlen amstaffomnak szimpi egy másik kutya, oda akar menni játszani, a kutya meg nekiront a staffimnak, hogy hogyan képzeli, hogy ő most mással akar játszani. Ő meg persze leül és boldogan vigyorog...
2023. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
30%
Mármint a kiskutyám ront neki. :)
2023. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nincs. Semmi előítélet nincs bennem irántuk. Postás voltam 10 évig. Sok ilyen jól nevelt kutyával találkoztam. A szó legszorosabb értelmében. Egy sem akart megenni. Bemehettem tőlük , a gazda engedélyével . Rotitól, kuvasztól is. 10 év alatt három kutya harapott meg. Kettő nem volt magasabb a tornacipőnél s egy puli.
2023. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
17%
Köszi, hogy lepontoztatok, mindkét kutya egyébként obedience vizsgás, a kicsivel agilityzünk is. :)
2023. jún. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!