Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull, amstaff tartók,...

Pitbull, amstaff tartók, hogyan reagáltok a folytonos előítéletekre?

Figyelt kérdés

Másfél éve nevelünk egy bántalmazott,mentett, fajtatiszta amerikai pitbull terriert. Rendkívül jámbor, békés, barátságos és játékos alaptermészete van. Fél éves korában került hozzánk, az első pillanattól kezdve szocializáltuk, szófogadó és engedelmes kutya lett belőle.


Ennek ellenére ha kivisszük pl a Hajógyári szigetre, nem telik el úgy egy séta, hogy ne szóljon be valaki, vagy essen pánikba ha meglátja. A legtöbbször kiürül a futtató, ha megjelenünk. Hiába látják, hogy a kutya szót fogad, egyből visszajön, leül és nem rohanja le a másikat, akkor is megkapjuk hogy minek visszük oda, meg hogy jajj, egy harcikutya és őt az se érdekli hogy jól nevelt, mert majd egyszer csak bekattan és megöli a kutyáját...


Mostanában többször éreztem hogy nálam szakad el a cérna, és küldöm el a jó k.anyjaba az összes ilyen embert, aki a visszahívhatatlan apró ugatógép kutyáját félti, és miatta nekem meg a jól nevelt kutyámnak kéne máshol játszanunk.


Ti hogy kezelitek ezeket a helyzeteket? Hova jártok a kutyáitokkal?


2023. jún. 1. 09:09
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
22%
A kiskutyakat mer nem lehet megnevelni,h ne menjen neki egy normalis kedves szep pitnek???? - azert mert normalis kedves szep pit nem letezik 😂😂😂
2023. jún. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy erről statisztika is van az USA-ban...

Az ember elleni halálos támadások 60-80%-t pitbull és pitbull jellegű kutya követi el. Ez olyan 25-40 halálos támadást jelent évről-évre.

Ami még durvább, hogy a családon belüli halálos támadásoknak a 98%-t követik el.

Az állat ellen elkövetett halálos támadás pedig a tavalyi évben 38000 volt.

2023. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy itt van. Meglehet nézni a videókat, a képeket.


[link]

2023. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

Mentett amstaffom van, de megvannak a sajat rigolyai, ezert nem viszem kutyak/emberek koze, ha nem muszaj. Pedig baratsagosan reagal mas kutyakra, meg a sajat teruleten is. Szerencsere olyan helyen lakunk, ahol erdok-mezok vannak, nem panelek es kutyafuttatok, igy nem teszem ki magam ennek.

Mivel ez varosban nem megoldhato, talalni kell egy olyan tarsasagot, ahol nagyobb testu, jol szocializalt kutyak vannak, es veluk bandazni, a tobbieket meg figyelmen kivul hagyni. Megertem a kiskutyasok felelmet is, mert fel pillanat alatt megvan a baj, pl. eleg ha felloki, vagy ralep a 2 kilos yorkira.

2023. jún. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

#32 Pár hete a németjuhászokról keringett hasonló statisztika kutyás oldalakon "Európában a legtöbb támadást németjuhászok követik el címmel" (-: Egyébként engem életemben kétszer harapott meg kutya, az egyik egy bolond németjuhasz volt, én meg kisgyerek, a másik meg egy kistermetű Boston terrier.


Nem véletlenül járattam kutyaiskolába az enyémet, nem véletlenül csinált végig engedelmességi tanfolyamot sem.


Szerintem ez alap lenne a pici termetű kutyáknál is, mert lehet hogy pici, de attól még kattant lehet és agresszor is. Na meg az se jó, mikor a pórázon vezetett kutyamhoz odarongyol egy - egy ilyen, mert az enyém nem csinál semmit, de attól még a másik lehet gyogyos akármilyen kicsi is.

2023. jún. 1. 14:50
 36/55 A kérdező kommentje:
#34 Ilyen kicsi kutyákkal nem is engedem hogy játszon, pont azért hogy nehogy ráessen és kárt tegyen benne, meg nem is egy súlycsoport.
2023. jún. 1. 14:53
 37/55 anonim ***** válasza:
79%
Mi a célja a kérdésednek, kérdező? Bebizonyítani, hogy Hektorka jófej? Minek neked erre visszacsatolás? Mégsem vagy biztos magadban?
2023. jún. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Ez tipikusan az egyik nagy érve a piteseknek, hogy a német juhász is harap, sőt, a csivava is. Így van. Mind a kettő harap. Sőt, minden fajta kutya haraphat. Az a különbség, hogy míg német juhász halálos támadás elvétve van, piteknél ez rendszeres. Menj fel arra az oldalra, amit linkeltem. Ott van évről-évre a statisztika. Videókkal, képekkel, leírásokkal. Volt német juhász ölés is, szerepel a statisztikában. Roti is. Cane corso is. De a % a lényeg. 60-80%-ban ölnek a pitek, miközben az USA kutyaállományának csak az 5-6%-t teszik ki.


A német juhászok támadásának kevesebb mint az 1%-a halálos. Harapnak, de azzal beérik. Az öléseik is általában egy szerencsétlen harapásból adódnak, nem abból, hogy marcangolnak amíg a másik mozog. Sőt, még a halottat is tépi.

2023. jún. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként elismerem, valóban vannak tévhitek a pitekkel kapcsolatban. Az egyik legnagyobb tévhit az, hogy valaha is dajkakutya volt. Ezt a '80-as években egy talkshowban hintette el egy pit rajongó tenyésztő.
2023. jún. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy jó példa.

Ez tavalyi eset. Apuka nagy pit rajongó volt, több pitje is volt korábban, tenyésztette is őket, és a neten, tv-s műsorokban, mindenhol kiállt a pitek mellett, hogy félreértett fajta, egyáltalán nem veszélyesek.

Nos neki a 8 éve velük élő kutyájuk megölte a két gyereket, a feleségnek pedig lerágta a kezét. 8 év után.


Itt a cikk.

[link]

2023. jún. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!