Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kekszet lehet adni a kutyának?...

Kekszet lehet adni a kutyának? (nem kutyakeksz)

Figyelt kérdés
hoztam menhelyről 3 hónapja egy édes kis kutyust. Nagyon jól megvagyunk , csak válogatós..és nemszeretem amikor valaki aztmondja hogy tegyem ki elé a tápot és ha nem eszi meg , vegyem el előle és a következő etetésig ne adjak neki semmit..ésmajd megszokja hogy nem válogathat..könyörgöm. MÉRT ADJAK NEKI OLYAT AMIT NEMSZERET? belém se tuszkolták a szüleim amit nemakartam megenni.Tehát ilyen válaszokkal kiméljetek légyszi=) főzni szoktam neki husit rizzsel..de most nagyon rákapott a győri édes mézes kekszre:O:O kinthagytam a konyhába egy zacskóval ő meg elcipelte:D:) nemlesz gond ha eszik belőle?
2010. okt. 11. 15:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha így érted akkor adj neki minden nap azt amit akar, de egy idő után rájössz hogy költséges, és ami után fél vagyonodat elette, azután tuszkolnád bele a tápot de nem eszik meg és vagy elszegényedsz vagy meghal a kutya. (de az is lehet hogy annyira vastag vagy hogy mindegy neked hogy mit eszik mert úgyis meg tudod fizetni...) NAH SZAL: én csak arról tudok hogy csokit, meg krumplit nem ehet mert nem tudja megemészteni, de az ember se tudja megemészteni a tejet, mégis issza, eszi...
2010. okt. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igazából, ez olyan dolog, hogyha te egész gyerekkorodban csokit akartál volna enni, nem tett volna túlságosan jót.

Kellett enned, húst,vitaminokat ésatöbbi.


A kutyád helyes táplálásért te vagy a felelős.

A jó minőségű tápokban gyakorlatilag minden benne van, amire egy kutyának szüksége lehet.

A főzéses dolog, pedig egy művészet, pont amiatt, hogy nagyon oda kell figyelned arra, hogy minden tápanyag olyan arányban legyen benne amire egy kutyának szüksége van. Tehát hosszútávon nem elég a rizs és a hús.


A keksztől nem hiszem, hogy baja lehet, bár semmi olyan dolog nincs benne amire egy kutyának szüksége van. Úgyhogy szerintem próbáld rászoktatni a tápra (is).

2010. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) nem , nemvagyok vastag csak nekem ő a mindenem..és mindent megakarok neki adni amit szeret...ha csóró lennék és egy szelet kenyér jutna egy hétre ,még aztis megfelezném vele..igen naggyából elolvastam h miket nemszabad ennie , de a keksz nemvolt köztük:D
2010. okt. 11. 15:22
 4/16 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. szoktam neki venni halat mert általában ezt a legtöbb kutya szereti..a csirkehúst kifőzöm neki egykis rizzsel..néha gyümölcsök közül adok neki olyat amiről olvastam hogy megeheti..szóval NEM CSAK HÚST ESZIK hanem gyümiket is..
2010. okt. 11. 15:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Neked sose mondták, hogy az kap palacsintát aki megeszi a főzeléket??? Te magadtól tudtad, hogy a brokkoli jobb, mint a gumicukor? Vagy gumicukron éltél?


Nem nem szereti, hanem tudja, hogy ha nem eszi meg, kap finomabbat. Figyi ha azon múlna, hogy mit szeretek én tuti, hogy gumicukron növök fel. Szerinted jót tett volna a szervezetemnek? Mert szerintem nem. Bizony meg kellett enni a bablevest, a töltött káposztát, meg a finom főzeléket is.


Ha csak annyit kell tennem, hogy gumicukrot ehessek, hogy ott hagyom a brokkolikrém leves, biztos egyszer se enném meg a brokkoli krémlevest.


A szervezetének két dolog jó: a külön neki főzött hús, jól megválogatott kiegészítőkkel, vagy a táp. Minden más felesleges, max jutalomként adható, de tápanyagként semmiképpen.


Jó kis finomított liszt, cukorral, némi ízfokozóval, és mesterséges színezzékkel. Ez a keksz. Szerinted egy húsevő fajnak erre van szüksége?

2010. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mi cukor mentes háztartási kekszet adtunk jutalom falatnak.


De amúgy tápon élt, jó minőségi tápon.Abban vannak olyan anyagok, amik az egészséges fejlődéshez kellenek.


Néha, kapott némi maradékot is.

2010. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
3.válaszoló...most írtam le hogy hússal etetem a kutyát..én magamtól nemadtam volna oda neki a kekszet h ittvan nesze edd...istenem. KIMENT A KONYHÁBA ÉS ELCIPELTE. mire kiértem márcsak aztláttam hogy eszi a kekszet. Abban igazad van hogy a kutya azért nem eszi meg mert úgygondolja hogy akkor kap finomabbat. Ez esetben nálam ez kizárva..megpróbáltam rászoktatni a tápra..5 napon keresztül csak a tápot tettem elé. 5 NAPON KERESZTÜL KOPLALT !!! ezmár kínzás volt..és adtam neki azt amit szeret. ennyi.
2010. okt. 11. 15:30
 8/16 A kérdező kommentje:
és nem azért adok neki drága kajákat mert gazdag vagyok..hanem mert az előző gazdája láncon tartotta és megverte..úgykerült a menhelyre hogy elkobozták..és a szomorú előéletét megpróbálom helyrehozni azzal hogy megadok neki mindent..ilyen egyszerű..köszi a támadást(:
2010. okt. 11. 15:36
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyem a kis érzékeny lelkedet!

Ne kérdezz, ne kérj tanácsot, ha már kialakult véleményed van, és ebből nem is engedsz.

Ha bólogatókat akarsz, akkor rossz helyen kereskedsz.

Ha nem egészségesen táplálod a kutyádat, akkor ugyanolyan állatkínzó vagy, mint aki éhezteti. Ebben is és abban is megrövidül a kutyaélet.

2010. okt. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A megadok neki mindent, nem azt jelenti, hogy elkényeztetem, összevissza etetem, és mindent megengedek neki. Ő egy kutya. Nem ember. Neki kizsámítható szabályokra, egészséges táplálékra, és nyugodt, kiegyensúlyozott falkára van szüksége. Akkor adsz meg mindent, ha nem a te igényeid szerint adod meg neki, hanem az ő igényei szerint.


Ő nem igényel kekszet. Nem igényel ágyban alvást, sőt nagyon gügyögést sem. Neki azzal a teszel a legjobbat, ha következetes és kiszámítható vagy. Tudja mikor kap, mit kap, stb.


Biztos te is láttál már te is frusztrált kis felöltöztetett, mindent megkapó minikutyákat. Rajtuk meg lehet nézni hova vezet egy kutyánál az elkényeztetés.

2010. okt. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!