Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtàt vàlasztanàt...

Milyen kutyafajtàt vàlasztanàtok? Golden retrievert, nèmetjuhàszt vagy berni pàsztort?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnèk valami nagytestű kutyàt ès ez a hàrom fajta tetszik a legjobban, de csak egy kutyàt szeretnèk. De nem tudok dönteni, a berni pàsztor szerintem a vilàg egyik legszebb kutyafajtàja, a golden retriever nagyon csalàdbaràt, ragaszkodós, könnyen kezelhető kutya, a nèmetjuhàsz meg nagyon okos kutya, könnyen betanìtható, benevelhető. Melyik fajtàt vàlasszam ill. akinek van valamelyik fajtàból kutyàja, mik a tapasztalatok?

2023. jún. 1. 20:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez tőled függ leginkább.

Milyen környezetbe kerülne a kutya, mennyi időd van rá, van-e mellette másik állat ?

2023. jún. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át, mennyi időt tudnál rászánni, milyen körülményeket tudnál biztosítani a kutyának és milyen elvárásaid vannak a kutya felé és milyen korábbi tapasztalataid vannak. Ezeket mérlegeld és az alapján dönts.

Ha írsz pár részletet, a válaszadók is tudnak segíteni a döntésben.

Mindhárom csodálatos fajta, az biztos, de sok dologban különböznek.

2023. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A berni pásztor nagyon tapadós, igényli a szeretetet, rádül és böktöds, hogy simogasd. Jó házőrző. Gyerekekkel jól kijön, viszont sokszor nem ismerik fel a saját súlyukat és erővel az embernek rohannak.
2023. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Golden retriever
2023. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit tudsz neki biztosítani.Egy nj kutyával nagyon sokat kell foglalkozni hiába könnyen tanítható.
2023. jún. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hány évesen kérdezed ezt?

Kölyök vagy felnőtt kutyában gondolkodsz?


Bármelyik fajtából is választasz a nőstények nyugodtabbak, szelídebbek.

2023. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom fajta más. Írj egy kicsit bővebben, mert ennyi infóra nem lehet jó tanácsot adni. Nem lenne jó olyan fajtát ajánlani, ami nem passzolna hozzád. Nekem is tetszenek olyan fajták, amik amúgy nem passzolnának hozzám jellemben vagy az életmódom miatt.
2023. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
A berni és az nj is számos komoly betegségre hajlamos. Szóval ezek közül az eszemmel én a goldit választanám.
2023. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján leginkább csak magamból kiindulva tudnék tanácsot adni, ami a te számodra így nem biztos, hogy hasznos lenne: a goldenekkel elfogult vagyok, az előző kutyánk az volt. Amit hátránynak éltem meg nála, hogy hosszabb sétára, kirándulásra nem tudtam elvinni, mert elég lusta volt. Ha elfáradt, lefeküdt és nehéz volt meggyőzni, hogy jöjjön tovább. Több goldenes ismerősöm is panaszkodott erre. Szóval ha nagyon aktív vagy, ezt is nézd a választásnál! Itt még az sem játszik, mint a labradornál, hogy munka- vagy küllemvonalas, mert nem tudom, hogy idehaza vannak-e egyáltalán munkavonalas goldenek. A másik, hogy divatos fajta, sokan szaporítják, nagyon nézd meg, honnan hozod!

Berni: az egyik szívszerelmem a fajta, gyerekkorom óta szeretnék, de mire eljutottam oda, hogy lehetett volna, letettem róla. Még mindig gyönyörűek és jó fejek, de sajnos már az a mérettartomány, ahol már komolyabban előjöhetnek az óriásokat sújtó egészségi nyavalyák, sokuk nem él sokáig.

NJ: A munkavonalashoz kösd fel a gatyád, mert sokat kell vele foglalkozni, a küllemre tenyésztettekkel pedig szerintem vétek, amit műveltek: sok betegségre hajlamosak.

2023. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
Német juhász.
2023. jún. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!