Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy staffordshire...

Németjuhász vagy staffordshire terrier? Ti melyiket választanátok? Miért?

Figyelt kérdés
Volt már németjuhászunk, szerintem az egyik legjobb fajta, de a staffordshire terrier is tetszik. Melyiket ajánlanátok? Kertes házban lakunk(persze vinném sétálni), de estére bent aludna a házban! 19L
2013. jan. 25. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

ha még nem volt kutyád egyik se a legjobb választás a kettő közúl márn pedig azért mert ha van gyerek a steffi re nagyon figyelni kelll és megfelelően nevelni hogy nehogy konfriktus legyen közte meg a gyerekek között a németjuhásszal nincs különösebb probléma a gyerekekkel szembe ha a kutya túlzott ugrabugrálását energiáját letudod vezetni vagyis sok a mozgásigénye és igényli a teljesítendő feladatokat is egyébként a lakásotokat nem igen fogja egyben hagyni első kutyának jobb lenne inkább egy skót Collie (skót juhászkutya) vagy egy újfullandi mind a keét kutya fajta okos és imádja a gyerekeket a Collie ugyan olyan okos és mozgékony mint a németjuhász az újfullandi pedig akkora mint egy maci és hatalmas szíve van de ha mindenféleképpen ahoz a kétt fajtához ragaszkoc amit írtál akkor persze hogy a németjuhászt válaszd mert sokkal okosabb mint a staffi emait könnyebben is tanítható

it a videó a német juhászról [link]

a skót juhászról [link]

és az újfullandiról [link]

2013. jan. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
De hát így kezdte a kérdező: "Volt már németjuhászunk..." És a staff-ot választanám, mert a németjuhászból kevés szépet látni manapság.
2013. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Kutyát nem külső alapján választunk..
2013. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
90%

Én a staffit ajánlanám. Nekünk is van, könnyen lehet tanítani , okos kutyák nagyon csak megfelelően kell velük foglalkozni és időben el kell kezdeni. Időben alatt azt értem, hogy mihelyst elhozod azonnal. (Pl.:mi 8 hetesen hoztam el és már aznap megtanulta az ül szót)

Am a németjuhászok is jó kutyák velük nőttem fel, semmi gond nem volt velük.

Az első válasszal kapcsolatban még annyit, hogy pont a staffi (meg ezek a típusú kutyák) a legjobb családi kutyák tapasztalatból is mondom illetve ismeretségi körből is. Ha van gyerek akkor meg nem csak a kutyát kell megtanítani hogy viselkedjen a gyerekkel hanem fordítva is. Szintén tapasztalat volt egy boxerünk és ő utálta párom unokaöccsét míg a staffi mindent eltűr neki.

2013. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is a staffit, de csak akkor, ha erős kezű és következetes vagy, és tudsz lenni falkavezér. A németjuhász munkakutya, sok feladatra van szüksége, hogy lekösd az elméjét, különben izgága, vagy akár kényszercselekvő is lehet. Nem elég az, hogy kertetek van, a kutyáknak nem erre van igényük. Mindegy milyen kutyát veszel, napi sétára, és napi feladatokra van szükségük.
2013. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Dod Diego válasza:
91%

Mind a két kutya sok odafigyelést, mozgást, és főleg határozott nevelést igényel.

Ha a staffira esik a választásod, ne engedd neki, hogy a Te ágyadban aludjon (nagyon szeretnek ágyban/kanapén aludni, hanem legyen neki egy saját fekhelye.

Én elfogult vagyok, mert nekem staffim van, így most rá szavazok. Imádom. Okos, türelmes.

Bármelyik kutyát választod, jó választás lesz, de mindenképp neveld őt az első perctől kezdve, és az esetleges rossz tapasztalatok miatt (pl. ha eleinte egyfolytában húzza a pórázt) se lankadjon a lelkesedésed. Böngéssz a neten, és olvass mindennek utána.

Sok sikert és örömet kívánok!

2013. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Első, ilyen hosszú mondatot még soha nem láttam...


Én a németjuhász mellett szavaznék. Annyi amstaffot látok mostanság, még a csapból is az folyik. A németjuhászt legalább már ismered valamennyire.

2013. jan. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász is nagyon sok van csak azokat nem sétáltatják :/
2013. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
7-es, az miért ellenjavallat, hogy sok van belőlük? Ne az alapján válasszon valaki kutyát, hogy elég ritka-e...
2013. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legtöbb kutyatámadást a német juhászok, és keverékeik követik el. Gyerek mellé kutyát csak állandó felügyelettel ajánlok, bár nem tudom van-e kisebb tesó. Neme első kutyám, és amstaff. Kutyaiskolába kell vinni, és megnevelhető.
2013. jan. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!