Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezelitek, ha kutyás...

Hogy kezelitek, ha kutyás társaságban 2 kutya összepattan sérülés nélkül?

Figyelt kérdés
5 kutya volt összesen. Elkezdtek kergetőzni, először ketten kergették az enyémet (szereti, ha kergetik), aztán beszállt a harmadik, utána nem sokkal összepattant az egyik kutyával. Nem azzal, aki harmadiknak beszállt. Megállt, felállt a szőr a hátán, kint volt a foga és neki ment a másiknak, de nem harapta, szerintem hozzá se ért a szájával, csak többször ellökte a másikat. Persze a másik sem hagyta magát. Egyből megfogtuk a 2 kutyát, enyém akart kevésbé "leállni". Én bocsánatot kértem, a másik gazda mondta, hogy semmi baj, előfordul. Továbbiakban semmi bajuk nem volt egymással. Nem történt sérülés, enyém oldala nagyon nyálas volt. Nem tudom pontosan mi váltotta ki a balhét, valószínűleg a 3 üldöző kutya már túl sok volt neki. 1 éve ismerik egymást, régebben játszottak is. Ilyen helyzetekben ti hogyan reagáltok?
2023. jún. 4. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell problémázni. Ilyen előfordul. Néha az állatok is felkapják a vizet.
2023. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Előfordul, másik gazda is mondta, ha jól értem, nincs harag, most ezen mit kell kezelni?
2023. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg sok volt már a kutyának és jelezte a másiknak, hogy álljon le.

Előfordul az ilyen, nem kell rajta problémázni, nem lett sérülés.

2023. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Miénkel is előfordult már ilyen, nem lett semmi, azóta is játszanak.
2023. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Van ilyen, nem nagy ügy. A lényeg ilyenkor hogy engedjék el a dolgot mielőtt szétváltok, hogy ne a rossz élmény maradjon meg. Meg ne szidjátok le őket, mert az is csak plusz feszkó. Egyszerűen csak nem kell vele foglalkozni.

Nyilván ha egy idegen kutyának a semmiből neki megy a kutyád, az megint más, de ez a szitu teljesen normális.

2023. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

Azt jelezte,h szomjav es vagy pihenni akar. Mindig legyen a kutyadnak is mentes asvanyviz nalad. Itasd sokszor keveset jateknal.


Ilyenkor meg kell itatni es pihennie kell.

Ne eroltesd tul szegenyt. O nem tudja elmondani,h “Faradt vagyok,hagyjatok pihenni es inni,mert szomjas is vagyok.” . Sot,lehet,h ehes is.

2023. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azta, mennyi baromságot összehordtál. Nem volt még kutyád, ugye? Kisbaba is sír. Kutya is eléd áll, és ugat. Az enyém legalábbis igen. :D
2023. jún. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kutyám nem szereti az ilyen játékot, így őt nem is engedem ilyenbe bele, sajnos az ő esetében sérülés is lenne, mivel előéletes mentett, és volt rossz tapasztalata más kutyákkal, könnyen általánosít. Én figyelek rá játék, összeszimatolás közben folyamatosan, és azonnal közbelépek, ha elmérgesedne a dolog.
2023. jún. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!