Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet, hogy a kutya...

Mitől lehet, hogy a kutya eszik, de sovány marad? Állatorvos nem opció.

Figyelt kérdés

Szomszéd kutyája, már kétszer is én vittük állatorvoshoz (egyszer durva sérülés, egyszer meg kiderült, hogy valami májbetegség), és a második után azt mondta, ha még egyszer elviszem valahova az engedélye nélkül, szétveri a fejemet. Nem hiszem, hogy megtenné, de mindenesetre nem szeretnék több feszültséget.


Van egy kis hétvégi házam vidéken, ott van a kutya. A két telek között lyukas a kerítés, ott jön át állandóan, de nem bánom, mert nagyon aranyos, és látszik, hogy nem bánnak jól vele. Sajnos csak hétvégente vagyok ott az én kutyámmal, de ilyenkor mindig etetem és foglalkozom vele, és általában az én teraszomon is alszik (nem tudom, a szomszédnak hogy nem tűnik fel).


Na most a gond, hogy újabban elkezdett mindent megenni, amit ehetőnek talál, de cseppet sem hízik, szabályosan soványabb és soványabb lesz.

Lehetnek férgek? Gondoltam rá, hogy adok neki féreghajtót, abból baj nem lehet. De félek, hogy attól is lehet, hogy hétközben egyáltalán nem/alig kap enni, azzal meg nem tudok mit kezdeni :( Mindenesetre eddig nem nézett ki ennyire rosszul, valami változott, bármi tipp, hogy mi lehet az?



2023. jún. 4. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A féreghajtó sosem árt.
2023. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont az akartam írni, hogy féreghajtót adj neki.
2023. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Féreghajtás azonnal.

Állatvédelmi szervezetnek jelents a tartási körülményeit az állatnak majd elintézik, hogy a szomszédnak ne lehessen többet kutyája ha nem tud gondoskodni róla.

2023. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Így látatlanban tényleg a féreg a legvalószínűbb, de egy olyan f@szból aki ahelyett, hogy megköszönné, hogy - gondolom saját költségre - elviszed orvoshoz a kutyáját még meg is fenyeget azt is kinézem, hogy nem ad szegénynek enni.


Jobbulást a kutyusnak, és ahogy #3 írta, én is szólnék állatvédőknek.

2023. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bárcsak, de nem merek szólni állatvédőknek, rögtön tudná, hogy én voltam. :(

Ha esetleg valami bélgyulladása vagy bélproblémája van a kutyának, és nem férges, akkor fog neki ártani a féreghajtó?

2023. jún. 4. 16:59
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan szólj nem fogja megtudni.


Nem fog ártani a féreghajtó.

2023. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Már kétszer "rajtakapott", ahogy állatorvoshoz viszem a kutyáját, és azért is majdnem nekem jött, és szerintem azt is tudja, hogy átmászkál hozzám, csak nem érdekli. Na most kizárásos alapon, ha itt az isten háta mögötti zsákfaluban valamiért állatvédők tudomására jut, mit művel szerencsétlen állattal, rögtön tudná, hogy én, a városi kívülálló voltam. Én szeretem ezt a helyet, tényleg nem szeretnék több konfliktust ebből.


De rendben, akkor jövőhéten viszek neki féreghajtót, és reméljük, hogy ez a baj, nem más.

2023. jún. 4. 17:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, ha olyan a kerítés, hogy az utcáról is látszik a kutya akkor bárki szólhat. Az utcámban van egy ház ahol akkora lyuk volt a kerítésen, hogy egy ember is átfért volna rajta, és egy tacskó meg egy hasonló méretű keverék lakik ott. Folyton kijöttek, ugattak, agresszívan viselkedtek. Egyszer majdnem nekem ugrottak mikor jöttem hazafelé kutyasétáltatásból, csak realizálták, hogy a kutyám akkora mint én és egyben le tudja nyelni őket. Egy szó mint száz, valaki szólt az illetékes szerveknek és láss csodát, egy délelőtt alatt megjavították a kerítést.
2023. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Fereghajto. 1 hetvmulva ujra.

Biztos,h ferges!!!!!!!


Valszeg nem eteti.

Ha nem csipes,vidd haza magaddal a varosba es ne menjetek oda tobbet. Viseld gondjat szegenynek.

Allatorvonal a nevedre tudod csipeltetni es oltatni. Biztos azt se kapott.

2023. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

utolsó ott van a hétvégi háza, most azért nem gondolod komolyan,hogy eladja ? :D


Féreg is lehet vagy bármi más kedves kérdező, az a baj a féreghajtó után kéne látni az ürülékét,hogy valóban az-e vagy sem. Mert ha netán kifejlett férgek jönnek akkor asszem van olyan féreghajtó ami naponta 3 napon keresztül adni kell,aztán pedig ismételgetni. De te heti 1x jársz le.


Hiába segíteni szeretnél így nehéz.


Lehet valóban éhezik,azért sovány.


Lehet más baja van. Így nem egyszerű segíteni.


lekéne mondatni a tulajt a kutyáról


Igen bejelenteni nem egyszerű ezt.


Kollagnőm is bejelentett egy állatkínzást aztán 4 nap múlva kigyulladt a házuk,ismeretlen okból kivüről.


Ott sincs kizárva,hogy akié volt a kutya az tette,mert tudta,hogy kolléganőm volt. Csak hát bizonyiték nincsen. De elég érdekes tüzeset volt.Persze senki nem látott semmit,sajnos kamerák nincsenek.


Szóval megértem a kérdezőt,hogy nem akarja bejelenteni.

2023. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!