Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sos! Kutya szobatisztaságra...

ItaIta kérdése:

Sos! Kutya szobatisztaságra nevelésben kell megoldás. Bővebben lent. Valaki valami módszer?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy van egy nagyon rossz nevelésű, rossz gazdától elhozott szuka kutyánk, aki papíron ivartalanítva volt, gyakorlatban nem. A kan kutyám felcsinálta, a két kölyköt megtartottuk.

Az egyik kölyök szobatiszta lett magától, a másik meg az anyja után ugyanúgy beszarik akármit csinálunk vele. Már 5-6 hónaposak, de még mindig semmi… nagyon elegem van belőle, apám folyton mondja, hogyha ez így marad akkor nem kell a házhoz 4 kutya, a nem szobatiszta kölyök megy a háztól, de én ezt nagyon nem szeretném. Kérlek segítsetek!



#szobatisztaság #kölyökkutya #Benti-kinti kutya
2023. jún. 4. 16:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

Sűrűn ki kell őket engedni.


Egyébként pedig a legjobb a szobatisztaság tanításánál,hogy rendszert kell csinálni.


Eleinte érdemes lenne 2-3 óránként kiengedni, az hogy a felnőtt kutyátok sem szobatiszta az is eléggé baj,ugyan is lehet akarmilyen lelkisérült. Szobatisztaságot minden kutyánál el lehet érni főleg felnőtt korban.


Csak hát nyilván dolog van vele.


Ha kiengeditek reggel, kint kell velük szobrozni és addig nem vissza engedni az anyakutyát is meg a kölyköt is,amig nem végezte el a dolgát. Be lehet iktatni sétákat,ezzel is ösztönözni,hogy kint kell elvégezni a dolgukat. 2-3 óra múlva újra kiengedni és várni produkáljanak valamit.


Ha jól értem a kaki sikerül bentre mindkét kutyánál ez esetben én ezt a két kutyát reggel elvinném sétálni minimum fél órára,mozgás,új ingerek miatt szépen tojnak egyet. Aztán dicsérni őket,hogy kint sikerült.


Igen,melós,időigényes de alapvetően ilyen rendszer mellett elérhető a szobatisztaság.


Én kölyök kutyám 10 hetesen került hozzám. 16 hetesen már szobatiszta volt.

És mi panelban lakunk,de 4 hónapos korától nem volt sem pisi sem kai bent a lakásban. Lett egy rendszer amihez hozzá szokott. Ha a séták között kellett valamit akkor jelzett és vittem le. Persze bevihettem a melóhelyemre. Illetve húgom is segítség volt az elején,hogy mikor itthon maradt ő szaladt le vele. Kemény 6 hét volt.


De a kutyám kan létére semmilyen benti helységben nem piszkít be. Állatos boltokban sem jelöl mint a legtöbb kan kutya. Ő pontosan tudja,hogy bent nem lehet.


De ehhez idő,kitartás kell. De ugye aki kutyát vállal vállalja ezt is.


Ha pedig nem akartok erre energiát szánni,akkor jobb lenne gazdit keresni neki,aki tud vele foglalkozni.

2023. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Na akkor kezdjük… figyeljetek srácok, az adott kutyák nem velem laknak, nem tudok 0-24 velük lenni. A kan lakik egyedül velem, ő jól nevelt, okos. A kutyusok felől se aggódjatok, nagyon jó helyük van. Az a bizonyos “szaporítás”-kor ott se voltam. Kurvára nem támogatom a szaporítókat, nem véletlen vannak örökbefogadott kutyáim.

Akik normálisan válaszoltak, nekik köszönöm a segítséget! Csiszolgatunk a problémán, de tényleg nem tudok velük folyton foglalkozni, iskola mellett dolgozom. Az ajtó ha nyitva van, akkor bejön és bentre végzi a dolgát. Mostanában egyre gyakrabban kint csinálja, tehát kevesebb vele a gond. Nálunk a kutya családtag, nem pedig korcs, így nem fogok vele össze-vissza háborúzni hogy mit hogyan merre csináljon. Természetesen ha valami okosat csinál, jutalmazom. Viszont tényleg örülök, ha minden második nap láthatom őket. Nem tudom miért kell neki ugrani az embernek egyből… :(

2023. jún. 25. 00:25
 13/13 A kérdező kommentje:
Ja és az egyik kommentre… nem, nem tudtam hogy a szuka tüzel, mert eddig csak kan kutyákkal volt dolgom. Vemhességet már felismertem, de mit csináljak mégis vele?? Rugjam amig el nem vetél?! Kérlek ne csináljuk már ezt. Megtörtént, kurvára nem örültünk neki, de ez van. Én nem zsákolok be újszülött kutyákat és dobom a vízbe őket.
2023. jún. 25. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!