Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya gondok! Szobatisztasá...

Kiskutya gondok! Szobatisztaság, durvaság problémákra megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 7 hetes tacskó kölyköm. Lakásban lakik, egyelőre nem járunk ki, ugyebár.

A két lakószobában csak szoros felügyelet mellett tartózkodik, mert még nem szobatiszta. Az eddig általam ismert és (sikerrel) alkalmazott technikák nem működnek. Igaz, eddig idősebb kutyákkal volt dolgom. Túl fiatal lenne? Mi az a módszer, ami nektek működött?


Iszonyatosan kimerítő, hogy állandóan fél szemmel őt kell nézni, mert bárhova odapiszkol. Ha a szobában vagyok, de dolgoznom kellene, akkor ugye nem tudom fogni, le kellene tennem, de azt nem lehet, mert rámegy a vezetékekre, stb, amiket nem tudok eltenni előle, így ki kell zárnom, akkor meg szomorú (bár nagy hisztit nem csap, de megsajnálom).


Igyekszem a klasszikus fegyelmezési, nevelési trükköket máris bevetni, de nem ér el a tudatáig.

Durván játszik, véresre harapja a kezem, meg ahol ér (van, hogy az arcomat), és sem felkiáltás, sem semmi más reakció nem juttatja el az agyába, hogy ez nem oké.


Volt már több kutyám, ennyi gond egyikkel sem volt. Elképesztő meló ez a kutya, ide jobb módszerek kellenek. javasolnátok valamit?

Egyáltalán meddig tart ez a szélvész-időszak a kutyáknál?


Köszi a válaszokat!

(Ja, és kéretik a kioktató,



2015. nov. 18. 20:26
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
... stílust mellőzni).
2015. nov. 18. 20:28
 2/23 anonim ***** válasza:
2015. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Igen, túl fiatal! Hét hetesen nem lehetne nálad, legkorábban 8 hetesen hozhattad volna el! De még akkor is fiatal. Egy babakutyáról beszélünk! Nyugodtan kiviheted két óránként, és ha ott kint pisil vagy kakil, dicsérd meg! Hosszabb sétákra akkor mehet, mikor megkapta az oltásait, úgy 12-13 hetesen.

Türelmesnek kell lenni vele!

2015. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A durva játék azért van, mert még az anyjától és a testvéreitől kellene megtanulnia, hogy mit lehet és mit nem. Magyarul túl korán lett elválasztva.

A szobatisztaságban könnyebb lenne a segítség, ha leírnád az eddig alkalmazott technikát. Egyébként semmi turpisság nincs benne, 2 óránként kiviszed, és dícséred, ha produkál. Bent meg összetakarítod.

2015. nov. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, de én eddig úgy tudtam, egyáltalán nem vihetem ki.

Ezért nem is próbáltam. A papírra szoktatásos módszert próbáltam, és az alomba hordom a félrepottyantott dolgokat, illetve belerakom a kutyát az alomba, ha azt látom, dolga van. De olyannyira nem hajlandó oda piszkolni, hogy inkább visszatartja.


Tudom sajnos, hogy korán lett elválasztva, hosszú történet, de átvertek a korával.

2015. nov. 18. 20:39
 6/23 anonim ***** válasza:

Ilyen pici kutyát nem engedünk szabadjára a lakásban, ha nem tudunk rá figyelni. ha dolgozol, legyen neki olyan zárt helye, ahova berakod, és, ha netán bepiszkol, mert nincs időd levinni, akkor szó nélkül fel tudod takarítani.

Teljesen mindegy, 7-, vagy 8 hetesen kerül egy kölyök a gazdájához. Az alomban harapással játszott.Veled is ezt próbálja megtenni.

Le kell tiltanod erről a fajta játékról és megtanítani, hogy az emberrel másként lehet játszani. Hogy miként teheted, azt a neten igen sok helyen olvashatod, csak be kell írnod a keresőbe, pl: harap a kölyökkutyám.

2015. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. nov. 18. 20:39
 8/23 A kérdező kommentje:

"Ilyen pici kutyát nem engedünk szabadjára a lakásban, ha nem tudunk rá figyelni"


Pont ezt mondtam, hogy nincs szabadjára engedve. Ha nem tudok rá figyelni, megy vissza a helyére, ami nappal a lakás kövezett helyiségeit jelenti, éjjel a fürdőt. Kennelbe, ketrecbe meg ilyenekbe nem rakom, mert olyan ordítást rendez, hogy összeszalad a lakótelep.


Köszönöm a választ amúgy.

2015. nov. 18. 20:42
 9/23 anonim ***** válasza:

Az alom felesleges. A kutya nem macska.

Öt percre kiviszed, nem lesz baja tőle, csak kutyák közelébe ne engedd!

2015. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Az almot felejtsd el, összezavarod a kutyát vele. Azt kell megtanlnia, hogy kint a jó és nem bent. Ha bent x helyen lehet, de amúgy kint kéne, nem fogja tudni mikor mit lehet, iulen összetett gondolkodásra nem képes a kutya-hagyd az almot, vidd ki rendesen, addi pedig takarítás van.

Apropó, ezeket mind azért csinálja, mert még az anyja mellett kellene hogy legyen. Az hogy 8 hetes kora előtt elhoztad, állatkínzás (benne van a tv-ben) ami bűncselekmény !

2015. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!