Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyám "szobati...

Hogyan lehet a kutyám "szobatiszta" lakásban? Kutyapelenka vagy más megoldás?

Figyelt kérdés

Most 9 hetes, tegnap óta van velem és persze még nem nagyon tudja, hogy mi hogyan van, szóval egyelőre lelkesen takarítok utána.

A helyzet az, hogy a szobákban padlószőnyeg van és már most látszik rajta, hogy csak véges számú "balesetet" fog elbírni, bárhogy sikálom egy idő után nyoma lesz, de semmiképp sem akarom a kutyust kizárni a köves helységekbe.

Sok helyen írták, hogy 1-2 óránként le kell vinni, de a környéken sok kutyás van, sőt a kóbor macskák sem ritkák, az állatorvos is azt tanácsolta, hogy amíg nincs meg az összes oltás (még 10 és 12 hetesen kell kapnia, elvileg a veszettségi előtt körültekintően, de lehet már utcára vinni) addig egyáltalán ne rakjam le és én is féltem, nagyon sok betegséget elkaphat és még nem elég fejlett az immunrendszere, nem akarok kockáztatni. Ráadásul van ismerősöm, akinek az egyik kutyája így pusztult el, pedig csak a saját kertjébe engedte ki, ezért a séta még minimum 12 hetes koráig szóba sem jöhet.

Szóval szerintetek ilyen esetben sem lehet megoldás a kutyapelenka? Olvastam, hogy sokan írták, hogy ha egyszer rászoktatom a pelenkára, akkor soha nem lesz szobatiszta, amit persze nem szeretnék, de az egészségét sem veszélyeztetném (azt is tudom, hogy a cipőnk talpán, ruhánkon is behordhatjuk a bacikat, ezért minden alkalommal felmosom a követ domestossal, a cipőket is letakarítom és azonnal átöltözünk itthoni ruhába).

Ha a kutyapelenka nem megoldás, ismertek olyan praktikát, ami működhet, úgy hogy ne kelljen levinni? Folyamatosan itthon vagyok vele, a nap 24 órájában tudok rá figyelni, időm van kikísérletezni a legjobb megoldást, de végső soron takarítani is, ha más lehetőség nincs.

Köszi előre is a segítséget!



2018. máj. 10. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
10 percekre nyugodtan leviheted üríteni semmi baja nem lesz. 1-2 óránként lekell vinni és nagyon megdícsérni ha lennt végzi a dolgát. Ha viszont bennt csinálja csak akkor szabad büntetni ha pont rajta kapod. Ha már csak a végterméket találod meg akkor szó nélkül takarítsd fel.
2018. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom én kértem segítséget, ezért nem akarok udvariatlan lenni és előre is elnézésedet kérem, nem akarlak megbántani, de az állatorvos tanácsa az elsődleges számomra, ezért amíg azt mondja, hogy nem ajánlott utcára vinni, addig ezt be fogom tartani. Ettől függetlenül köszönöm a válaszodat, ment a zöld kéz :)


Meg lehet megkérdezek más állatorvost is erről, mert a tenyésztőnél is voltak egy külön elkerített kis kertrészben, de amíg nem kapták meg 8 hetesen a második oltásukat, addig mi sem simizhettük meg, szóval ő is elég óvatosnak tűnt ebből a szempontból.

2018. máj. 10. 15:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vittem utcára amíg nem volt meg az összes kombi oltása, biztos, ami biztos alapon.

Elsőre valóban átmeneti megoldásként csábítónak tűnhet a pelenka, de az a helyzet, hogy nem csodaszer. Mire megérti hogy te azt szeretnéd, hogy menjen rá üríteni, addigra addigra már kb sétáltathatod is. Ha megérti egyáltalán, mert az én kutyám pl egyáltalán nem értette, mit akarok tőle, és ugyanúgy pisilt mindenfele. Kicsi volt még, hogy felfogja.


Ha meg valahogy mégis megérti, akkor pedig a kiszoktatás lesz sokkal nehezebb.


Esetleg, ha nem megoldható a köves szoba, akkor még meg lehet próbálni egy nagyobb terület lekerítését neki valamilyen átmeneti, pisiállóbb burkolattal, de az az igazság, hogy a szőnyegpadlós lakásnál nagyobb szívást egy apró kölyökkutyával nehezen tudok elképzelni.

2018. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi állatorvosunk is szigorú volt, de az egészségügyi (napi néhányszor pár perces) sétákat engedélyezte. Pontosan azért, hogy megszokja a szobatisztaságot. Arra kellett figyelni, hogy semmit ne nyaljon fel a földről és a mancsait le kellett mosni. Egy barátnőm igen találékony volt, ő hóna alá csapta a kutyát, vitt magával egy kutyapelust, azt leterítette a fűbe és rátette a kutyust. Nem volt egyszerű a pelenkán tartani a kíváncsi kutyácskát, de megoldotta. Ha kellett neki, akkor pisilt, kakilt. Valami nagyobb méretű pelenkát szerzett, azzal húzták ki az oltássorozat végéig.
2018. máj. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!