Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék egy két éves...

Hogyan tudnék egy két éves kutyát szobatisztaságra nevelni? Bővebbent lent.

Figyelt kérdés
Van nálam ideiglenesen egy utcáról befogadott 2 év körüli kislány kutya ideiglenesen. Eddig csak kint kódorgott, oda végezte a dolgát, ahová csak akarta, de már benti kutya lett. Amikor csak lehet, viszem a kertbe sétálni, de semmi. Nagyon ritkán pisil, de kakilni szinte sosem szokott kint. Ezzel nem is nagyon lenne baj, elvégre talán nem kell neki, de egy idő után ott lapul a kaki a szőnyegen. Megszídni próbáltuk, de nem értette, mert tetten érni nem tudjuk, mindig csak utólag vesszük észre hogy odapiszkított. Mit tehetnénk?
2010. okt. 11. 18:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj, kétszer írtam h ideiglenesen:)
2010. okt. 11. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nem függ a kortól. Így van utólag már ne szídjátok le,mert nem érti.Ha látjátok,hogy körbe járkál,szimatol,akkor biztos,hogy kell neki, akkor vezessétek oda,ahova végezze a dolgát.Türelem.
2010. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy még a kutyapelus,de megfelel erre a célra más is, pl újságpapír.Ha már megtörtént a baleset,akkor a pelust vagy a papírt kicsit átitajátok a szaggal,így tudja,hogy oda kell végeznie a dolgát.
2010. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a kertben is séta közben szimatol, körbe mászkál, keresi a helyet, ahova kakilna, de aztán elvonja a figyelmét valami. A kutyapelust azért nem akartam, mert már elég nagy, tanulja meg hogy kint kell elvégeznie a dolgát, hamár 2 óránként sétáltatva van. Meg ugye ő örökbefogadásra vár, és több esélye van, ha szobatiszta.
2010. okt. 11. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Kicsit nehezebb így,hogy utcai kutya volt,mivel ott és akkor végezte a dolgát,amikor akarta.Amúgy kitágul a luka,ha már kell neki:)
2010. okt. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutyapelust csináljátok úgy, hogy eleinte, pár napig szoktassátok arra. Minden nap tegyétek egy egész kicsit közelebb az ajtóhoz. Ha naponta többször kakil, akkor egy idő után, ha már az ajtónál van a pelus, tegyétek ki, közvetlenül az ajtó elé, hogy érezze a szagát, de ne tudja elérni. Valószínűleg jelezni fog, hogy ki akar menni, akkor engedjétek ki az ajtó elé, hogy elvégezhesse a peluson a dolgát. Pár napig csináljátok ezt, egyre távolabb az ajtótól kint is, hogy egyre kevésbé érezze a szagát, aztán néhány hét múlva már automatikusan ki akar majd menni.

Ez sajnos nem három napos eljárás, pláne eg felnőtt, utcáról beszoktatott kutyával, de nem lehetetlen. És NAGYON dicsérjétek meg az elején, ha a pelusra csinálja, és akkor is, mikor kikéretőzik, de fokozatosan csökkentsétek a dicséret mértékét is. Elvégre nem azért kakil, hogy megszeretgessék. :D

Sok sikert!

2010. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen titok: mindig ugyanabban az időben kell rendszeresen kivinni, ha kell neki, ha nem.

Eleinte lehetőleg három óránként, ha korábban nem lakásban élt.

Biztos, hogy egy darabig takarítani kell utána, de aztán megszokja.

2010. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget, magától megoldódott. Tegnap előtt amikor rajtakaptam, hogy a szőnyegre piszkít nem durván, de erélyesen megdorgáltam, és kivittem gyorsan. Utána másnap nem kakilt se kint, se bent, ma meg kikéreckedett, és reggel három kupaccal tisztelte meg a füvet. Szinte túldicsértem, ma este megint kint végezte a dolgát, remélem továbbra is így lesz.
2010. okt. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!