Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnak a tenyésztők a...

Mit csinálnak a tenyésztők a megmaradt kutyussal? ˇ

Figyelt kérdés
Idős, nem olyan szép megjelenésű kutyákkal mit csinálnak a tenyésztők ha rájuk marad?
2010. okt. 11. 19:03
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%

Tenyésztő akkor hoz le almot, ha a tenyésztési célokhoz szükséges. És ebben bizony benne van a fajta nemesítése is.

Nem végez előtte közvélemény-kutatást, hogy vajon lesz-e gazdájuk.

Mert egyrészt 100%, hogy lesz. Másrészt pedig igen ígéretes párosításból általában meg szoktak tartani egy kölyköt.

Egy alomban nem születik minden kölyök kiállítási-tenyésztési minőségűnek. De ezek a kölykök sincsenek letojva, pont olyan gondosan keresnek nekik gazdát, mint az ígéretesebb testvéreiknek.

2010. okt. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom hova kerültem. oO Errefelé ez teljesen alap és nem közvéleménykutatásnak hívják hanem előjegyzésnek. És a jó tenyésztő nem fog almot lehozni ha senki nem jelentkezik előjegyzésre. A fajta nemesítése nem zárja ki hogy előre lefixálja a gazdákat... Meg ugye attól hogy valaki király tenyésztő még nem kapkodják a kutyáit ugyanis nagyon meg kell válogatni a gazdákat... Sőt vannak kezdő vagy imseretlen tenyésztők is... Naháát...
2010. okt. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy foglaltam kutyát, hogy tudtam, hogy lesz alom.

Hiába megyek oda egy tenyésztőhöz, hogy kéne egy kiskutya, a kedvemért nem fog kant rakni a szukájára. Esetleg tájékoztat arról, hogy mikor lesz fedezés. Nem a kereslet határozza meg a kínálatot.


A bordeux-i dogunkat több mint fél éves korában hoztuk el. Mivel nem akadt rá vevő, a tenyésztő visszatartotta, pontosan azért hogy megfelelő gazdát találjon neki. Nem ő volt az alom csúcsa, de mégis érdemes volt az almot lehozni, mivel két kitűnő tenyészkutya is született abból a párosításból.


Lehet egy tenyésztőnél lefoglalnak 4 szuka kölyköt. És ha mondjuk az ultrahangon kiderül, hogy nem csak 4 lesz, hanem 8, és miután megszületnek csak egy kis szuka pupillázik az alomból?


Barátnőm két évet várt, hogy rá tudja rakni a szukájára az olasz kant. Szerinted mennyire érdekelte, hogy van-e előjegyzés? Minden kutyának lett gazdája, és gyönyörű eredményeket produkálnak itthon és külföldön is.

2010. okt. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
38%
Hát a kutyák jóléte ezerszer fontosabb mint hogy "fejlesszék" (bár az ilyen eldeformálódott fajtákat mint pl nyomott orrúak nem tudom hova "nemesítik" még) a fajtát. Egy jó tenyésztőnek fontosabb a kiskutyák jóléte mint hogy épp most van egy szuper király fedező kan és soha többet nem lehet vele fedeztetni. Szerintem... Lehet szerencséjük volt hogy mindnek lett gazdája, de nem mindig így van főleg válságban, ezért kell előre tudni kb hány jelentkező van. Ahány tenyésztőt néztem mind így vélekedett. Amúgy pedig jó tenyésztő eleve nem hagyja válogatni a vevőket, mint egy piacon, hanem megismeri a gazdákat és a kiskutyák ismeretében párosítja őket. Ez nem szín vagy nem szerinti kívánságműsor. Ha nem tetszik a választás akkor lehet menni máshova. Legalábbis mondom azoknál akiket én igazinak tartok, így megy.
2010. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A nyomott orrú fajtáknál is vannak öröklött betegségek, amiket ki kell szűrni. Ráadásul pont ezeknél a fajtáknál kell baromira odafigyelni, hiszen születhet egy egész alomnyi öröklött betegségben szenvedő kiskutya.

A diszpláziára hajlamos kutyákat is szelektálni kell. Ez mind beletartozik a "nemesítésbe".


Szükség van "szuper király" külföldi fedezőkanokra is. Hosszútávon a vonal- vagy beltenyésztés sem jó, így a vérfrissítés szükséges.


Elmondom nálam ez hogy működött. Mielőtt bármilyen kutyáról is szó lett volna, megtörtént az ismerkedés. Kölcsönösen lecsekkoltuk egymást a tenyésztővel, majd felállítottuk az igényeinket. Ő elmondta, hogy mi újság, megmutatta a szerződés egy lehetséges formáját, közölte a feltételeket, én pedig elmondtam, mit szeretnék.


Ha úgy tetszik én válogattam: színre, nemre és minőségre is. Ami azért izgalmas ugye, mert egy, még meg nem született alomról beszélünk. Tehát, ha az alomban csak csíkos és csak kan kölyök fog születni, akkor nem lesz kutyám, mivel nem hobbikutyának szánom.

Igaz a szín elhanyagolható tényező lenne. De ha valakinek ellenérzései vannak a szukákkal kapcsolatban, az nem fog azért megvenni egy szukát, mert nem született kan az alomban.


De ez csak az én véleményem.

2010. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
39%
Kouldelka neked teljesen igazad van, 55%-ossal meg nem tudok egyet érteni. Ugyse látod be, hogy ez az előjegyzés cinkes. Azért is, mert ha lefoglalnak pl. 7 kiskutyát és csak 3 születik akkor mi van? Akkor a többi 4 így járt?
2010. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Az idős kutyák a tenyésztés diplomái. Ha idősen is egészségesen él melletted egy valaha volt tenyészkutya, ugyanolyan (sőt) megbecsülésben mint addig, az a Te bizonyítékod, hogy jó úton jársz az egészséges kutyák tenyésztésében. Természetesen kellenek a fiatalok, de az öregek mindig kiemelt figyelmet élveznek, elvégre ők voltak értem, tartozom annyival, hogy a lehető legnagyobb megbecsülést kapják akkor is, ha már "nem lehet őket semmire sem használni". Nekem ilyenkor a legszebbek.

Ha kölyökként marad meg, akkor marad addig, amíg nem megy gazdához. Ugyanúgy "viszem tovább" mint egy sajátot, előbb-utóbb akad gazdi úgyis. Ha meg nem, akkor marad, elvégre miattam született, felelős vagyok érte. (bár ilyen még nem fordult elő)

2010. okt. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Értem, csak egyszer egy válaszban (az Elmadadogs kennel nevében) olvastam hogy ők a nyugdíjas kutyákat jó gazdának elajándékozzák... :/
2010. okt. 26. 19:45
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
A TENYÉSZTŐ megtartja, esetleg ivartalanítja és társtulajdonosnak adja.
2010. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Addig nála marad és szeretettel gondozza mig el nem pusztul a kutya.
2010. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!