Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezeljem le a kutyusoma...

Hogyan kezeljem le a kutyusomat? 3 hónapos.

Figyelt kérdés
3 hete kapott spot on-t (exspot), és akkor is bolhás volt, egy párat (nem sokat) szedtem ki belőle. Most megint találtam benne kettőt. Le akartam frontline spot on-ozni, de azt mondták, h nem szabad, inkább fürdessem meg. Ha megfürdettem bolhairtó samponnal, akkor nyakörvet vagy spot-ont lehet rá rakni? És ha nyakörv van rajta, attól mág lehet simogatni, ölbe venni? (Azt tudom, h spot onozás után nem szabad megsimogatni pár napig.)
2010. okt. 11. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyakörv ritkán vált ki allergiás reakciókat, ellenben a cseppeknél hamarabb előfordul. Simogatni meg minden további nélkül lehet....
2010. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta az állatrvos, h ott ahová kapta a spot on-t ne nagyon simogassuk meg gyakran mossunk kezet, h ne szívódjopn fel a mi börünkön is!
2010. okt. 11. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, mivel a csepp eléggé koncentrált állapotú folyadék, viszont a nyakörv folyamatosan fejti ki a hatását. Az enyémeken is van nyakörv és ugyan úgy szeretgetem őket, semmi bajom nincs a nyakörvtől..
2010. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oké!
2010. okt. 11. 19:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kutyusom most öt hónapos, de hozzánk 6 hetesen került.. Mi már akkor raktunk rá Scalibor Junior-t és spot on-t. Nos, nekünk a spot on-tól nagyon csúnya allergiás tünetek jöttek ki, majd leszedtük róla a nyakörvet is, most Skudo ultrahangos riasztó van benne. Ez kullancsok ellen véd főleg, de bolhák ellen mi azt tesszük, hogy kéthetente egyszer megfürdetjük, mindennap fésüljük (pedig nem hosszúszőrű), és hát a helyén minden nap tisztán tartjuk, stb. Nálunk az ultrahangos bevált.. Kullancsokat, szúnyogokat, mindent riaszt. Na jó, a bolhák ellen nem hiszem hogy védne, de nálunk még ilyen probléma nem volt. Ennek ellenére múltkor mi is bolhairtóval fürdettük. Mi így ezek hatására nem tapasztaltunk bolhákat, hálistennek.

Egyébként a nyakörvtől természetesen veheted ölbe, simogathatod, puszilhatod bármi.

Igen, amikor be lesz spot on-ozva azt a nyakára kapja (innen nem tudja lenyalni),és aznap nem simizheted meg ott azon a területen. De hát gondolom nem pont a nyakörve alatt szoktad simogatni..

2010. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!