Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatékonyabb nevelés, kiképzés,...

Hatékonyabb nevelés, kiképzés, rehab? Mi a tükör módszer?

Figyelt kérdés

Olvastam a Népszigeti Kutyasuli oldalán erről, de csak néhány mondat volt róla. A figyelmem leginkább az "ösztönkezelési technikák" kifejezésen ragadta meg - de semmit sem sikerült kideríteni róla. Elvileg mintha lenne is honlapja ennek a módszernek, de nálam egy hete nem nyílik meg :(


Volt egy kérdés már itt is róla, de nem voltak valami kielégítőek a válaszok.


Mik azok az ösztönkezelési technikák? Tud valaki mondani példákat, alapelveket, kicsit bővebben?

Nem olyasmi, amiről már egyébként is tudunk, és egyébként is alkalmazzuk? Szóval nem csak arról van szó, hogy ismerjük az etológiát,és ebből kiindulva értelmezzük a kutya világlátását és viselkedését? Nem tudhatunk már erről bőven, ha tanulmányozzuk a népszerű kiképzőket, rehabilitátorokat, és olvassuk Csányi és a többiek eddigi írásait? Ad valami újat?


Meg tudná valaki magyarázni, hogy miben más, mint a fentiek? Egy új technika, új megközelítés?


Van erről már könyv, vagy film?


2010. okt. 11. 19:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amúgy ha ennyire érdekel, és jövő nyáron el tudsz jönni, akkor gyere el az ösztönkezelési szemináriumra, tuti jövőre is lesz. Én az idein voltam, de elmegyek jövőre is :)
2010. okt. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na, csakmegtaláltam, még egy tükör módszeres blog :)


[link]

2010. okt. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ma áttanulmányozom őket.


A szeminárium hány napos?

Mert egy napra még nélkülöz a kutyám, de három napra nem tudom otthon hagyni, mert nincs, aki foglalkozzon vele...

Legszívesebben elvinném, de hogy hol szállhatnék meg egy nagytermetű kutyával - képtelen ötlet.

2010. okt. 12. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!