Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Engem nem érdekel a suttogó...

Engem nem érdekel a suttogó módszer, sem a kötődő nevelés! Baj ez?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, minden gyerek egyéniség, nem állatot fogok idomítani, hanem türelemmel és szeretettel, tiszta anyai ösztönre bízva magam és a gyermekemet megismerve nevelni, szeretni, törődni.

Ti mit gondoltok? Lehet könyvből nevelni? (Ha egy-egy kérdés felmerül bennem, úgyis utánanézek a dolognak természetesen, de ez a teljes új módszer....?


2011. ápr. 6. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egyszerű, de nekünk sem megy könyvből. Erősebb karakter a kisfiunk, mintsem hókusz-pókuszokkal lehetne befolyásolni. Úgy csináljuk, hogy mindannyiónknak jó legyen és minél kevesebbet sírjon.
2011. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem baj. Én is az arany középút híve vagyok. (Ill. ami nekem az.)

A suttogót csak hírből ismerem, nem hozott lázba, a kötődőt meg sokszor túl liberálisnak érzem.

2011. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet és nem is érdemes. Sőt,még a pszichológusok tanácsait sem érdemes mindig követni.

Minden gyerek más természetű,igényű. Van akinél elég a szép szó,a másiknál pedig a szigor kell.

Nekem 3 gyerekem van,de mindegyiknek más a természete. A szülőnek kell rájönni,hogy milyen módszert használjon.

Lehet persze a szakkönyvekből ötletet meríteni,de egy az egyben alkalmazni nem.

2011. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

"türelemmel és szeretettel, tiszta anyai ösztönre bízva magam és a gyermekemet megismerve nevelni, szeretni, törődni"


ez a kötődő nevelés :))

2011. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nekem is van gyermekem és most is babát várok egyik módszer sem érdekel vagy vonz, egyetértek veled!
2011. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves 22:24


Nem olvastam ilyen könyvet, sem a suttogót, de ha ez a kötődő nevelés, akkor tök jó hír, hogy ez természetes és hogy belülről jön :)))))))


:D Minek akkor könyv, nem igaz? :D

2011. ápr. 6. 22:46
 7/15 A kérdező kommentje:
22:21 -nek szólt az előző, csak elgépeltem :)
2011. ápr. 6. 22:47
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

22.21-es vagyok

a kötődő nevelés alapelve nagyon röviden az, hogy a babáknak az érzelmi szükségleteit is ugyanannyira fontos kielégíteni, mint a testi szükségleteket, tehát nem csak etetni pelenkázni kell, hanem testkontaktusba kerülni vele, és szeretgetni, és reagálni a gyermek jelzéseire (nem hagyni sírni)

na most amiket írtál a kérdésedben, nekem abból az jött le, hogy te így szeretnéd nevelni a babádat, lehet hogy nem olvastál erről, de ezt súgják az anyai ösztöneid :)

egyébként szerintem sem lehet könyvből nevelni, illetve tőlem is távol állnak az idomítós módszerek

2011. ápr. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor jó :)) Köszönöm!:)
2011. ápr. 7. 07:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Én bele olvastam a Suttogóba(amikor a 2. gyerkőcöt vártam),gyorsan be is hajítottam a sarokba...nagyon távol áll tőlem.Én is az ösztöneim szerinte nevelem/neveltem a gyerekeimet,és teljesen jó ez így(a nagy 19 éves lesz,egyetemista,egészséges lelkületű gyerek)a kicsi hamarosan 3 éves,szintén nyitott,kiegyensúlyozott gyerek.Én is szeretettel,türelemmel,és törődéssel nevelek.
2011. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!