Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen a kutyám kevésbé...

Hogyan legyen a kutyám kevésbé szobatiszta?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyám. Alapvetően lakásban tartott szobakutya.

A szobatisztaságra nevelés olyan jól sikerült, hogy most a héten vendégségben vagyunk kertes házban és nem hajlandó az udvarra pisilni. Hiába engedem ki az udvarra reggel nem pisil. Utána meg jelez, hogy ki kell mennie.

Ha ráteszem a pórázt, akkor amint elhagytuk az udvart (kimentünk az utcára) az első lehetőségnél végzi a dolgát.


Hamarosan kertes házba költözünk. Aminél az egyik legnagyobb előnynek tartottam, hogy nem kell minden pisinél kimenni. Na de így hogyan?


2023. jún. 9. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Ido. Velunk is ez volt, en a kert ellenere tovabbra is vittem setalni napi negyszer az elso 3 honapban, ahogy megszoktuk a lakasban.

Aztan egyszer csak hajlando volt a kertbe is vegezni a dolgat.

De a kaki tovabbra is csak seta kozben van :))

2023. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

A saját lakóhelyén ő se szereti szagolni...

Mellesleg más sem, úgyhogy szedd össze utána kint, az utcán, az a lényeg.

2023. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelez, kirakod es varsz.
2023. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém így tanult meg parancsra pisilni. Pár napig, akárhányszor pisilt, mondtam neki, hogy 'pisilj'. Aztán mondtam neki a kertben is, és akkor pisilt is. Onnantól nem volt gond.
2023. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Csak pórázon szoktad sétáltatni? Csak pórázon ürít?
2023. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
5: nagyon remelem hogy csak porazon setaltatja, mert csak ugy lehet
2023. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Tedd rá a pórázt és a kertben sétáltasd.
2023. jún. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%
#6, igen, mert az baromi jót tesz a kutyának, hogy soha sincs szabadon lemozgatva... Mert egy megnevelt kutya aztán baromi veszélyes lehet a társadalomra... Nagyon remélem, hogy nincs, soha nem volt és soha nem is lesz kutyád! Nem való ám mindenkinek az állattartás. Vagy te a 40-es meleg, kutyagyűlölő vagy?
2023. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%
8-as, te viszont egy nettó értelmetlen, aki egy mondatot nem bír felfogni, helyette kötekszik D:
2023. jún. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van hosszú póráz is, azzal is lehet több teret adni a kutyának, én amúgy jobban féltem az enyémet a tapló emberektől, akik kárt tehetnének benne, ha nem lenne pórázon, mint az embereket a kutyámtól. De nem ez volt a kérdés, ne térjetek el.

A kutya nem csak szobatiszta, hanem kerttiszta is lehet, de ha fontos, hogy a kertben is tudja végezni a dolgát, meg kell értetni vele, hogy ott is szabad. Szóval hasonlóan kellene szoktatni, mint szobatisztaságnál az utcára. Mondjuk ennek inkább akkor van értelme, ha gyakran fordulhat elő, hogy kertben kell elvégezni a dolgát, alkalmi elutazásoknál én erre nem szánnék plusz energiát, ha amúgy benti kutya.

2023. jún. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!