Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra szoktatás,...

Szobatisztaságra szoktatás, hogyan?

Figyelt kérdés

12 hetes yorkikat vettünk és nagyon ritkán megy a pelusra a pisi, kaki.

A tenyésztő tanácsára az utolsó oltásig nem visszük ki őket. Így addig a pelus marad.


2023. ápr. 11. 07:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
35%
mikor indul a pisi kaki, zavard meg és vidd ki, hogy kint ürítsen. Így megszokja, hogy csak kint lesz nyugta.
2023. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Verd bele az orrat.
2023. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd ki őket gyors pisikre már most, különben marha nehéz dolgod lesz később. Csak ne engedd össze más kutyákkal, meg ne nyaljanak fel semmit. Szerinted egy nagy testű kutya tenyésztője is azt mondaná, hogy le se vidd a kutyát hetekig? :) Butaság. Szépen két óránként vidd le őket, a pelenkát meg dobd ki, az is csak hátráltatja a szobatisztává válást.
2023. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Nekünk az előző kutyánk bent a lakásban, mikor dolgoztunk a pelusra pisilt és séta is volt. Viszont két kutyával nehezebb a feladat, ezért kérdeztem meg.
2023. ápr. 11. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Miért kellett egyszerre két kutya,m ha nem megy a nevelés?


Ha pelenkára szoktatod, azzal azt tanítod, hogy bent ürítsen. A kutyának nem másabb a pelenka a szőnyegnél, ágyneműnél stb. Akkor mi a bajod, ha bent ürít? Hisz erre tanítod!

2023. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok híve a pelenkának, mert nem szimpatikus az a megoldás, hogy pisis legyen a lakás. Bár felnőttként befogadott, régen csak kint tartott kistestű kutyusom van, így az elején simán ott pisilt, ahol kedve tartotta. Óránként rohangáltam le vele az emeletről. Nem volt kényelmes, de egy idő után szépen megtanulta, hogy lent van csak ürítés. Ha lent pisilt, nagyon megdicsértem, látványosan örültem. Gondolom a társasház többi lakója remekül mulatott, de lényeg, hogy már hónapok óta nincs "baleset". Ha fáradt vagyok, csak arra az egy percre megyünk le, amíg pisil, aztán mehetünk haza.

Kérdezd meg az orvostól, de én amikor kölyökkutyám volt, azt is kivittem pisilni. Más kutyával nem találkozott, nem evett fel semmit a földről, pisi után egyenesen haza. Hosszú folyamat, fárasztó, de végül sokkal kellemesebb az együttélés, ha megtanulják, hogy házon kívül kell végezni a dolgukat. Ahogy nőnek, lehet növelni a két pisi közti időtartamot. De az ilyen pici kutyusoknál sokáig tart a szobatisztaságra szoktatás, mert nem nagyon tudják még tartani a pisit. Csak azt tudod tenni, hogy lehetőséget adsz arra, hogy kint végezhessé a dolgukat. Kitartás!

2023. ápr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor jobb, hogy a kutya visszatartja órákon át a pisit? Na szép, igaz állatbarát hozzáállás.:(


Amúgy ma már áttörést értünk el, pozitív csatolással. Pelusra pisil jutalmat kap.

2023. ápr. 11. 21:29
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Mert az jobb, hogy a kutya a lakásba hugyozik és szarik? Érdekes, hogy egyes emberek milyen mérhetetlenül igénytelenek és gusztustalanok. Nálam is bent élnek a kutyák, de én szeretem a tisztaságot. És nem akarom, hogy szarban-húgyban, vagy akár csak annak a szagában ússzon a lakás.


De persze mások vagyunk, nem mindenkinek vannak olyan magas igényei, mint egy rendes, szarmentes lakás.

2023. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#6-os voltam. Az én kutyámnak kb 5-6 órát kell kibírnia pisilés nélkül. Ha nem tud a családból valaki hazamenni, akkor a szomszédom leszalad vele egyszer napközben. És igen, vissza tudja tartani, semmi gondot nem okoz neki. Van, hogy este 10kor még leviszem egy pisire, aztán reggel 7kor úgy kell felkelteni a kómából, hogy lemenjünk, de azt is csak az én kedvemért teszi, mert úgy tud aludni, hogy eszében sincs pisilni közben. Állatbarát vagyok, rendben van a kutyám, de emellett szeretem a tisztaságot és nem szeretném, ha pisis pelusokat kellene kerülgetnem. Átszerveztem az életemet a kutya miatt, hogy neki is komfortos legyen, de én is szeretném jól érezni magam otthon. Ami igen nehezen menne, ha pisis lenne a lakás. Nekünk ez így jó. És barki elhiheti, hogy a kiskutyám boldog és egészséges és esze ágában sem lenne más gazdit keresni, mert nagyon jól elvan így.

De te szoktasd csak pelenkára a kutyáidat, sokan csinálják így, ahogy jól esik. Erre már kitaláltak valami illatanyagot, amivel ha befújják a pelenkát, akkor olyan ingert kap a kutya, hogy oda fog pisilni. Van, akinel beválik.

2023. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nagyon gáz pelenkára szoktatni egy kutyát. Eleget kell vinni sétálni télen is, esőben is. Nagyon szépen megszokja hogy míg dolgozni vagy, nem pisilhet, semmi gond nincsen ezzel. Szerintem ez csak ilyen kifogás a részedről, igazából azért szoktatod pelenkára, mert így megúszósabb a kutyatartás. Ha épp szarabb az idő, vagy nincs kedved, akkor így nem muszáj levinni. Na ez a nem állatbarát hozzáállás....

Egyébként ha nagyobb kutyád lenne, akkor is úgy gondolnád, hogy rendben van hogy bent végzi a dolgát? Tegyük fel, hogy egy labrador. Na ugye hogy nem? :)

2023. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!