Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyát...

Hogyan szoktassam a kutyát arra, hogy ne féljen ha megemelik?

Figyelt kérdés

Sok helyzet van amikor fel kell emelni a kutyámat.

A kutya ilyenkor mindig kapálódzik, rágja a kezemet, hasonlók.

Hogyan lehetne elérni azt, hogy ne csinálja ezeket mikor megemelem.

(Szakszerűen van felemelve)



2023. jún. 13. 10:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy egy 10 év körüli kan pumiról van szó.
2023. jún. 13. 10:35
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem egy gyerek hogy emelgetni kelljen.
2023. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

2

Attól még lehet rá ok. Pl mozgászervi probléma+lépcső.


Az én kutyám is utálja ha felemelik (mondjuk szerencsére nincs is rá gyakran szükség, max mozgólépcsőn néha). Szóval csak figyelek itt, hátha írnak valami hasznosat. :)

2023. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Amikor felveszed juti falatot adsz és dicséred, ha ennek ellenére mégis kapálódzik meg szidod. Ennyi
2023. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
91%
Ha felemeled akkor fél mert nem tud harcolni/elfutni. Szerintem ez lehet az oka. De lehet simán a magasságtól is fél. Sajnos nem tudom van e megoldás
2023. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha lenne rá valami megoldás, mert nem egyszer fordúlt már elő olyan szituáció amikor fel kellett emelnem.
2023. jún. 13. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

3-as vagyok.

Az én kutyám is 10 kiló, ráaddásul ilyen selymes-csúszós bundája van, és baromira küzd ha megemelem. Talán azt lehtne, hogy sokat emelgetni fel-le, míg megszokja, más ötletem nincs. Mondjuk türelmem még nem volt ehhez, és tényleg csak nagyon ritkán van rá szükség szerencsére. :)

2023. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Legyen jóval éhesebb a szokottnál és emelés közben etetgesd. Ha hisztizik és vergődik, akkor azt egyszerűen ignoráld. Fölösleges tiltani és semmi esetre se tedd le. Ha lenyugodott, azt oedig újra nagyon jutalmazd.


De ezt ne csak kéthavonta egyszer játszd el! Ezt minden nap kellene csinálni pl. vacdorára egészen addig, amíg meg nem tanulja.

2023. jún. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!