Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a hátrányai a klikkernek?

Mik a hátrányai a klikkernek?

Figyelt kérdés
És lehet pótolni ugyanolyan hatékonysággal valamivel, mint mondjuk egy csettintő vagy cuppogó hang? Mert az is jellegzetes, és nem foglalja le még egy kezem, plusz nem hagyhatom otthon :) Nekem ez a két hátrány jutott rögtön eszembe, amikor eldöntöttem, hogy teszek egy próbát.
2010. okt. 11. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A klikker azért kényelmesebb, mert mondjuk akkor is meg tudod nyomin, mikor épp azt mondod, hogy gyerünk, futás előre! Meg jobban is tudsz kézzel időzíteni, mint nyelvvel, és az tényleg mindig pont ugyanolyan hangzásra. De pont az olyan esetekre, ha tele van a kezed mással, vagy otthon hagytad a klikkert, szoktak kondícionálni klikkelő szót, ami lehet akár klikk, akár úgy, akár azaz, tulképp bármi ami rövid. Ugyanúgy bekondícionálod, mint a klikkert és máris van tartalékod :) Ha megszokod, akkor nem olyan bonyi ám a klikkert se fogni, meg egy csuklópánt nagy segítség :)


Egyetlen hátrányként azt említeném, hogy tök nehéz okosan és következetesen elvonni a klikket (meg a falaton) ha a kutya már megszokta, hogy jár érte.

2010. okt. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy mik a hátrányai? :D Hát én a magam részéről: néha nincs elég kezem (póráz jutifalat, klikker, ehhez már három kéne...), elfelejtem megnyomni, rosszkor nyomom, na meg az, hogy önmagában egy újabb eszköz... legjobb ha a kaján, játékon kívül semmi nincs. Amúgy szerintem tökéletesen helyettesíthető mondjuk általad kiadott hanggal, cuppogással stb., lényeg, hogy mire kondicionálod a kutyádat.

Nálunk az egyik kutyámnál fantasztikusan működik a klikker, a másiknál semmi hasznát nem vettem és csak zavarta a kutyát is meg engem is. Jó dolognak tartom, de mi inkább kihagyjuk, fentebb említett okokból. :)

2010. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a falat az oldalamon lóg, kistáskában, a klikker meg a csuklómon. Elhangzik a klikk, elengedem a klikkert, nyúlok a falatért. Ebbe bőven belefér a póráz is.


Egyedül akkor vagyok gondban, mikor pálcás célkövetés van, mert akkor pálca, klikker, póráz, ehhez tényleg 3 kéne, ezért érdemes póráz nélkül tanítani.


De ha jól időzítesz, és ügyes vagy, akkor lehet bármilyen más kondícionált hang is, csak azzal nehezebb pillanatokat megjelölni. De akinek megy, annak restect, és további sok sikert :)

2010. okt. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!