Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A klikkernek az a lényege,...

A klikkernek az a lényege, hogy a kutya magától jöjjön rá, hogy mit akar tőle a gazdi?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést ezzel kapcsolatban és eszembe jutott pár dolog.

Arra gondolok, hogy én eddig úgy tanítgattam a kutyáimat, hogy megmutattam nekik, hogy mit kell csinálni. Például azt tanítottam meg, hogy ha azt mondom :"kéri" leül és felemeli a bal lábát. Ezt úgy értem el, hogy emeltem a lábát és közben mondtam, hogy "kéri"!

A klikker mennyiben különbözik ettől?


2011. máj. 13. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Különböző módjai vannak a tanításnak, ezek közül az egyetlen amihez igazából nélkülözhetetlen a klikker, a formálásos technika. És igen, ennek az a lényege, hogy nem megmutatod neki, hogy mit csináljon, nem falattal vezeted, nem kényszeríted (mondjuk tolatásra úgy, hogy folyosót csinálsz neki), hanem egyszerűen egészen apránként rávezeted.


A sima megvezetéses tanulásnál is segítség a kutyának a klikker, de ha ügyesen időzítesz, akkor a megvezetést, a célkövetést, az elkapást, modellezést meg tudod oldani klikker nélkül, a formálást viszont nem.


Itt olvashatsz a különböző tanítási technikákról tömören: [link]


A klikkerezés csúcsa, amikor már szinte mindent csak formálással tanítasz a kutyádnak, nincsenek más technikák használatban. A többi technikánál is segítség, de nem nélkülözhetetlen a klikker.

2011. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem. A klikker lényege, hogy a kívánt viselkedésmintákat tizedmásodperc pontossággal meg tudod jelölni a segítségével. Amire te gondosz, hogy magától jön rá, az a klikkeres tanítás egyik módszere, a formálás. Ott sem magától jön rá, hanem magától ajánl fel viselkedésformákat, amit te vagy megerősítessz, vagy nem, és ebből fel lehet építeni bármilyen összetett feladatot. Tehát ez úgy tűnhet, mintha magától jönne rá, de mégis te vezeted rá, csak nem úgy, hogy direktben megmutatod neki.
2011. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!