Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudok segíteni a kutyámon?

Hogy tudok segíteni a kutyámon?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves németjuhász kutyám aki valamilyen oknál fogva csak engem enged közel magához. 1-2 napja észrevettem, hogy van valamilyen seb a hátán közel a farkához de nem tudom rendesen megnézni mert még rám is morog mikor megpróbálom. Hogy tudnám elérni hogy meggyógyuljon? Tekintve hogy egyedül én tudok vele lenni az állatorvos valószínűleg nem tudná megvizsgálni és a legközelebbi állatorvos is legalább 40-50 percnyire lakik tőlünk szóval örülnék valamilyen tanácsnak, hogy hogyan tudnám én házilag meggyógyítani vagy legalább elérni hogy az állatorvos meg tudja vizsgálni ha kihívjuk házhoz.

2023. jún. 15. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos mindenképp kell, ne kezdj el kísérletezni otthon semmivel. Ha téged odaenged magához tegyél rá egy szájkosarat és kész. Lefogod amíg nézi az orvos, harapni nem tud szájkosárral
2023. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj az állatorvossal. Majd ő megmondja.

A többség ennél "keményebb kutyával" is tud bánni.

2023. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%
Elisszor meg kell nyugtatni a kutyát, valszeg sokkos még az allapot.
2023. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A kutya kölyökkorától fogva velünk van de valamiért csak engem enged közel magához. Nem befogadott kutya.
2023. jún. 15. 17:38
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképpen állatorvos kell.

Azért azt megjegyezném, hogy nagyon nem foglalkozhattatok azzal a szerencsétlen állattal ha senkit nem fogad el.

Hívj állatorvos biztosan van a környéken olyan aki házhoz megy, tegyél rá szájkosarat úgy meg fogja tudni vizsgálni.

2023. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, fésülni sem lehet. Az nj dupla szőrű kutya. Vedléskor ki kell fésülni az elhalt aljszőrt, különben besül. Ilyenkor a kutya rágni kezdi.

De lehet bolha miatt is. A végbelénél isznak a bolhák. Így emiatt is rághatja.

Ezt magadtól ilyen kutyával nem tudod megoldani.

Sajnálom a kutyát.

2023. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na ne, ne erőltessük az ilyen kifogásokat az állatorvos ellen, kérem. Az állatorvos, és asszisztense megtalálja a módját, hogy bármelyik kutyát meg tudja vizsgálni, és ellátni. Úgyhogy nem kell ez. Az oltásait máskülönben hogy tudta megkapni ezidáig?

Tessék elfogadni, hogy igenis kell az orvos, és most lesz egy kis kiadás(feltételezem ez az oka, hogy inkább otthon oldanád meg...).

2023. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendszeresen fésülöm és a seb a hátén van a farka tövétől kb 10-15 centire. Rendesen van foglalkozva vele. Egyébként kinti kutya. Mellesleg engem még mindig magához enged de amint kicsit közel kerülök a sebhez már morog rám és elfordul. Egyébként idő közben lett beszélve állatorvossal és még a héten kijön.
2023. jún. 15. 18:01
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
A kutya a sebeknel megmoroghatja sőt még is haraphatja a gazdit! Akkor is ha eddig nem tette. Fél a kutya. Ennyi! Megkell nyugtatni szeretgetni, bizonyítani h te csak segítenél. Lehet h másik kutya vagy állat megkapta, az is lehet hogy csak elakadt a keritesben
2023. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Le szokták am kötni a száját, vagy szájkosarat tesznek rá, nyílván tudják, hogy kell az ilyen állattal bánni, hidd el nem egy ilyen kutyával volt már dolguk. Lehet valamibe beakadhatott, az sértette fel a bundáját, de lehet allergia miatt. Amúgy, ha van szájkosarad otthon, akkor lehet annak a szokatását már most elkezdhetnéd, hogy ha esetleg később neked is kell kezelni a kutyust otthon, akkor meg ne kapjon, vagy valami...
2023. jún. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!