Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza fog tudni szokni a...

Vissza fog tudni szokni a kutyám az eredeti otthonába?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kutyám, akit nagyon szeretek. Van egy kertes házam, egyedül élek benne a kutyámmal, és van egy nagy kert, ahol a kutyám nagyon szeret élni. Itt nőtt fel, és már teljesen kialakult az egész élete. Most egy olyan dolog történt, amire soha nem számítottam: egy egész nyárra külföldre kell utaznom egy családtagom miatt, aki durván lesérült, és 2-2,5 hónapig kell majd ápolnom. A további rokonaim és családtagjaim nem tudnak segíteni, csak én. A kutyámat nem tudom magammal vinni, a szüleimnél fogom hagyni. Kénytelen vagyok így dönteni, de már most a szívem szakad meg érte. Ott nem lehet majd szabadon, egy kennelben lesz, nyilván ki lesz engedve, de nem egész napra, csak ha a szüleim otthon lesznek munka után a kertben. Ez az ő kérésük volt, mert elég nagy kutya, és félnek, hogy tönkre tesz valamit stb. Nagyon félek, hogy depresszióba esik majd a hiányom és az otthona hiánya miatt. Attól is félek, hogy nem fog tudni visszaszokni az eredeti otthonába, ha végre haza jövök. Kérlek, nyugtassatok meg, hogy nyár végén haza tudom majd nyugodtan vinni, és hogy nem fog most, ebbe az ideiglenes kennelbe zárva, belebetegedni. A kennel elég nagy lesz, épp most építem neki, bele rakom neki a kedvenc fekhelyét, párnáját és játékait. Nagyon megszakad a szívem, de úgy érzem, hogy ez lesz a legjobb, amit tehetek. A házban, ahol élünk, nem maradhat, mert messze van az összes családtagomtól, barátaimra nem bízhatom, nem akarom terhelni őket ilyenekkel , illetve a legtöbb barátom fél a kutyáktól , főleg a nagytestű kutyáktól , nekem pedig nagy kutyám van , bár soha senkit sem bántana.

2023. jún. 15. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Egy percig se aggódj.

Aranyélete van / lesz a kutyádnak.

2023. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lesz neki a legjobb az eddig életéhez képest, de megszokja. Még így kennelben napi szinten kiengedve is átlagos, kis magyar valóságot tükröző élete lesz, sőt még jobb, hiszen ne nincs egész nap kennelben, vagy láncon.

Pár hónapot ki fog így bírni. Esetleg ha bírod anyagilag, akkor érdemes lenne párszor napközibe vinni vagy hívni valakit, aki elmegy vele sétálni. (Nyilván valami tapasztaltabb embert kell keresni nagytestű kutyahoz)

2023. jún. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon boldog lesz, ha hazaersz es ujra veled lehet a kertben.
2023. jún. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Lelkileg nagyon meg fogja viselni őt, nagy törés lesz az életében szegénynek. Ha valóban vissza jössz talán kiheveri ha utána veled lesz, de nagyon rossz lesz neki.
2023. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Remélem időben elkezded az új helyhez szoktatni. És nem csak odaviszed és ott hagyod. És remélem már rég hozzászoktattad a bezártsághoz. Ha normálisan rászoktatod, akkor csak pihen, amíg be van csukva.


Ha ezek nincsenek meg, nyilván rohadt nagy stressznek lesz kitéve a kutya!

2023. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha van időd akkor vidd el a szuleidhez szokja a helyet. Kennelhez is szoktasd be. Meg érdemes lenne egy egy napra ott hagynod.


Ha fogod szegény kutyát és ott hagyod majd kennelbe zárják úgy hogy nem ismeri. Megfog törni!

Nyilván túl éli és megszokja,de azért érdemes lenne mindenhez szoktatni,hogy ne full ismeretlen legyen neki.


De miért tenné tönkre dolgokat ?

Egy jól nevelt kutya nem fog rombolni.


Illetve érdemes lenne legalább heti kétszer szakembert megkérni hogy vigye sétálni. Nem tudom te hányszor viszed. De ha ki alakul egy rendszere a kutyának ott akkor hamabb megszokja.

2023. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A kennelhez hozzá van szokva , itt a saját kertemben is van , ha vendégek jönnek akkor be szoktam zárni mert vannak olyan barátaim akik félnek tőle mert nagy , pedig tényleg senkit sem bántana .

Szerencsére ismeri a szüleimet és a kertjüket is, sokszor vittem már le hozzájuk, most is míg apával csináljuk a kennelt mindennap lehozom a szüleimhez és itt van velünk a kertjükbe, apukám ért a kutyákhoz és szereti a kutyámat nagyon, mivel minden este megyünk sétálni ezért a szüleim is elfogják vinni remélhetőleg napi rendszerességgel, de heti 3-szor biztosan .

Próbáltam rá beszélni őket hogy ne kelljen bezárni napközben de a kert már tele van palántákkal , és sok idegen macska jár a kertben általában, a kutyám pedig nem szereti a macskákat , és félnek hogy tönkre teszi a veteményest miközben próbálja őket elzavarni. Nyilván nem tenne ilyet , de jelen esetben örülök hogy van aki befogadta a kutyámat egy kis időre amíg távol vagyok , szóval elfogadom. Már mindent alaposan át beszéltem velük, anyukám csak kettőig dolgozik , reggelente ki lesz engedve egy órára , majd utánna kettőtől este kb 9-10-ig és utánna séta után lesz bezárva újra reggelig.

2023. jún. 16. 07:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A 7-es kiegészítésed alapján szerintem a kutya tök jól el lesz a szüleidnél/szüleiddel. Sem a hely, sem az emberek nem lesznek idegenek neki, szeretni fogják, foglalkoznak vele és gondoskodnak róla. Biztos fogsz neki hiányozni, de meg fogja szokni az új, átmeneti életet és szerintem gond nélkül vissza fog szokni a régi helyére és hozzád, ha visszajössz (azért az 5 év > 3 hónap, nem kell attól félned, hogy elfelejt vagy valami).
2023. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!


Nagyon köszönöm neked! És mindenki másnak is a biztató kedved segítő szavakat. Sajnos sokszor betegesen túl aggódom magam, főleg ha a kutyámról van szó akivel még soha nem váltunk el egyetlen napra sem. Tényleg köszi! Mostmár megpróbálok megnyugodni.

2023. jún. 16. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhez hozzá van akkor szokva így nem lesz gond, nyilván te hiányozni fogsz neki,de mivel ismeri a szüleidet,a kertjüket ,a kennelt is. Így stressz nem lesz neki. Illetve ha elviszik sétálni akkor aztán tényleg nem lesz baj :)
2023. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!