Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajták azok, akik nem...

Melyik fajták azok, akik nem tudnak új gazdát elfogadni, tehát csak az eredeti gazda jó neki?

Figyelt kérdés
2020. dec. 30. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ilyen. Minden kutya meg tud szokni új gazdát, csak némelyik gyorsabban, némelyik lassabban teszi ezt.
2020. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A komondorról tudom hogy ilyen, úgyhogy hülyeséget ne írjál.
2020. dec. 30. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Általában az egygazdás kutyák ilyenek, de abból sem mind.


Én pl a japán kutyafajtákról hallottam ezt, de javítson ki valaki, ha tévedek.

2020. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
#1 vagyok, nem írok hülyeséget, te viszont annál inkább. Számtalan mentett vagy befogadott akita inuról hallottam már pl, akik tökéletesen be tudtak illeszkedni az új családjukba, pedig az akiták is híresen ragaszkodó kutyák.
2020. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Kerdezo, el vagy tevedve. Azert mert “egygazdas”, nem azt jelenti, hogy soha ne tudna masik gazdat is elfogadni, ha muszaj neki.
2020. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A komondorhoz hasonló őrzővédő juhászkutyák nagy része egygazdás kapásból. A fajtasztandard említi mindig, fel nem sorolom most fejből mindet.

Egyébként ezek is képesek új gazdát megszokni csak lassan és nagy odafigyelés kell hozzá. Az egygazdás az nem azt jelenti, hogy egy után feldobják a lábaikat.

Ilyen is van, de ezek nagyon ritka egyedi esetek.

2020. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

Olyanokbol lesz az egygazdas kutya, ahol az eb es a gazdi a nap 24 orajaban egyutt vannak ... ha a kutya ezt szokta meg es felborul a 'rend', akkor jon elo ez a jellemvonas.


Van egy haverom, kolyok kora ota imadjak egymast a kutyammal ... egyszer megkertem, hogy setaljanak addig amig bemegyek vasarolni valahova. Kitettem oket egy zold teruleten es elhajtottam. Haver megvarta amig teljesen eltuntem es akkor ugy erezte, hogy mar elengedheti a kutyat ... a kutya azonnal utanam jott :)

2020. dec. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!