Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyem kutyám mire...

Máltai selyem kutyám mire lehet allergiás?Mi lehet az oka? Mindenki csak találgat,tapasztalat valakinél?Környezet vagy táplálék? Vagy is-is?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű máltai selyem,5 éves ivartalanított nőstény kutyàm.


Most költöztünk kertvárosi kertesből belvárosi panelba.

17—10 ker


Azóta megállás nélkül vakarja a testét,fülét(néha be is van neki gyulladva)

Rágja kezét ,farkàt,nyalja mancsát.


Állatorvos szerint allergia ès teszteljük le(200.000.. majd máskor)


Felírt fülmosót meg immunerősítőt.

Semmi megoldás csak felületi kezelés.



Azt mondja lehet környezet és táplálék is.


köszi….



Csak petchef et kapott éveken át kb 1 éves korától,régen sok félét megtudott enni belőle,de lassan ez leszűkült sertére és lazacosra.Szárnyasra 100% allergiás.



Most kettő dolgot találtam ki.


1:Hagyom had koszolódjon had szokja a bőre az új helyet a virágport stb.


2:Én főzök rà

sertés hús édesburi rizs meg répa


Csökkentek az allergiás tünetek,kezdem azt észrevenni hogy csak fent a lakásban vakarózik lent soha és csak étkezés után kezdődnek a nagy vakarózások,és màr nem olyan durván mint régen

Gondolom akkor ételallergia.

A sertéshús édesburi répa rizs,ezekkel pedig semmi baj nem kellene hogy legyen.


Ti hogyan folytatnàtok?


Nagyon sajnálom a kislánykutyámat mert 4 évig nem sok baja volt a kajáktól,most meg szegény vakarja magàt.

Környezeti allergia meg nem tudom az ellen nincs mit tenni csak megszokni lehet,de lent az utcán soha nem vakarja magàt csak fent a lakásban és szinte csak étkezés utàn mindig.


köszi előre is!



2023. jún. 16. 05:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyúl, vagy kecske húst probalj ki nala, de ugy, hogy 1 honapig csak azt kapja, mert addig meg siman ürülnek az előző allergen anyagok, ha tenyleg a kajaval van gond, latni fogod a valtozast.

A nyalogatas lehet stressz miatt is, de itt szerintem nem arrol van szó, mert nem csak ez a tünet van.

Nem tudom milyen immunerositot kaptal, es meddig kell szednie, de a Humacot is sokan dicserik, allergias kutyaknak lehet folyamatosan is adni.

2023. jún. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Régen kapott nyulas jutit,attól hànyt…


Igen 1 hónapja én főzök csak azt eszi semmi mást semmi juti ezzel értük el ezt a csillapodást de nem szünt meg teljesen.


Humakot nagyon régóta használjuk mi is,nem tudom pontosan mi az csak adom neki immunerősítő cseppek.


Az a fura hogy pont az ilyen érzékeny kutyákra lett kitalálva a pet chef ,ez a legfurább hogy kb már arra is allergiás volt.

2023. jún. 16. 06:36
 3/3 anonim válasza:

Nem lehet hogy olyannal lett megfürdetve amit nem bír a bőre?


Vagy esetleg olyan oltás kapott amire allergiás?


Nekem ez volt a probléma az előző kutyámnál.

2023. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!