Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idegrendszeri betegség?

Milyen idegrendszeri betegség?

Figyelt kérdés

Vízóra leolvasó vagyok, házakhoz megyek.

Egyik helyen volt egy kutya, amelyik elég vadul ugatott.

Megnyomtam a csengőt, abban a pillanatban a kutya összeesett, aztán elkezdett koordinálatlan mozgást végezni a lábaival, fejét "vakarta" stb.

Szóval ijesztő látvány volt, kijött a gazdája, gondolom, neki mindennapos volt, de nem akartam feszegetni a dolgot.

Szóval a csengő hangja kiváltott valamit a kutyában.

Másnap is mentem arra, akkor már nem volt semmi baja, de nem nyomtam meg a csengőt.

Szóval mi lehet ez?


2023. jún. 20. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg epilepszia.
2023. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Epilepsziás roham a legvalószínűbb.
2023. jún. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rángatózás és remegés is volt valóban, ahogy a tüneteknél leírják.
2023. jún. 20. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes, mert ha tudnak a betegségéről, akkor gyógyszerezniük kellett volna. Én azért rákérdeztem volna.
2023. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
#4 Gyógyszer mellett is kijöhet a roham..
2023. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Megfelelő adagolás mellett nem jöhet ki roham, legfeljebb más mellékhatás. Valószínűleg azt a kutyát nem látta még orvos vagy nem tudnak róla, hogy gyógyszerrel lehet ezt kezelni vagy szimplán rossz adagot szed. Ezért is kellene rákérdezni ilyenre mindig, hogy legalább elgondolkodjanak rajta, hogy valami nem oké.
2023. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
#6 De kijöhet, sőt, gyógyszer mellet kellhet végbél oldat is a rohamokra. Volt epis kutyám..
2023. jún. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!