Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak félős, vagy idegrendszeri...

Csak félős, vagy idegrendszeri gond lehet?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt hazahoztunk egy egy év körüli franciabulldogot.

Egy kutyapanziós ismerősnél jártunk, a kutyus "gazdija" beadta egy kutyatársával együtt, majd pár hónap után felhívta a panzióst, hogy neki már nem kell, adja oda valakinek.


Nagyon örül, de nagyon fél szegénykém.

Van még két kutyánk, egy cicánk és egy törpemalacunk. Végtelenül barátságos minddel. Az emberektől tart.

Hirtelen zajokra, mozdulatokra összerezzen, lapul. Ha sétálok felé, szintén. Ha a feje felé közelítek felülről, szintén.

Talán verték őt?

Tegnap este leültem a földre barátkozni. Bebújt az ölembe, ha abbahagytam, kérte a simit.

Állva viszont nem lehet megsímogatni. Guggolva igen, de akkor is ha nyúlsz felé, elszalad, lapul, majd pár másodperc után ismét farokcsóválva megy oda, majd megint elszalad.

Mivel az eredetéről nem tudunk semmit, felmerült, hogy idegrendszeri gond lehet. Lehet egy kutya alapjáraton ENNYIRE félős?

Összegezve nagyon örül mindennek, de ha zajt hall, mozgást lát, azonnal beijed, de nagyon.



2018. ápr. 26. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nyilván nem lehet tudni. Felnőtt kutyánál amúgy sem olyan egyszerű ez. A fiatal korban tanult dolgok épp olyan erősek, mint a veleszületett tulajdonságok. Még az sem kell ehhez, hogy bántalmazott legyen. Untig elég egy ilyen állapot eléréséhez az, hogy esetleg soha nem volt kint, nem látott idegen embereket, nem hallott olyan zajokat, nem érték ilyen ingerek. Ha valóban nulla a szocializációja.

Ami a legrosszabb, hogy magasan a legtöbb kutyának kicsit gyengébb az idegrendszere. Ha ehhez társul egy rossz szocializáció, rossz tanult állapot, rossz élmény, akkor azt nehéz jól kiterápiázni.


Várjatok pár hetet, hónapot. Szokjon bele ebbe az új közegbe, hadjátok, hogy a saját tempójában nyisson és oldódjon és a leglényegesebb, a stresszt, félelmet ne erősítsétek benne. Se azzal, hogy mindenáron foglalkozni akartok vele, se azzal, hogy vígasztaljátok, jutalmazzátok.

2018. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Bántalmazták szegénykét.

A panziós élet sem lehetett hónapokig piskóta.

Ha idegrendszeri zavara lenne, akkor ha guggolsz, akkor is az lenne.

Biztos, hogy sok-sok szeretettel ez az irányotokba megszűnik, mert ez bizalmi kérdés, de idegenektől, míg él mindig félni fog.

Mondom ezt neked olyan kutyus gazdájaként, akit az előző tulajdonosa zsákba kötözött és agyon akarta verni.

2018. ápr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is verték. Az én kutyám 1,5 évesen került hozzám, bújós volt, de ha felé nyúltam, akkor összehúzódott. Évekbe telt, mire ez elmúlt nála, mire elfelejtette az előéletét, mire rájött, hogy én soha nem nyúlok felé rossz szándékkal. Ehhez az is kellett, hogy soha ne büntessem még egy seggre legyintéssel sem. Ha következetes vagy, és nem beteg a kutyus, akkor lassan abba fogja hagyni a rettegést. A miénk most lesz 8, de már régesrég lehet vele trollkodni, hülyéskedni, bármilyen lendülettel odanyúlni simizni, már nem mutat félelmet semmilyen helyzetben.
2018. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Idő! Adj neki időt, hogy megszokjon, hogy érezhesse, hogy biztonságban van mostmár. Szerintem is verték előtte, de sok sok törődéssel, figyelemmel ez mind helyrehozható. Mikor már bízik benned, és tudja, hogy nem kap ki, ha rosszat csinál (vagyis nem vered meg, maximum leszídod) , akkor ő is máshogy reagál. Nagyon sok szeretettel minden jóra fog fordulni. És biztos, hogy nem idegrendszeri probléma van.

Sok sikert kívánok, és hosszú boldog éveket :)

2018. ápr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Látatlanban azt mondom, hogy sokkal valószínűbb, hogy bántották, megfélemlítették korábban szegényt.

Nem hiszem, hogy szervi baja lenne. Legyetek vele türelmesek. :)

2018. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adj neki több időt. Mi úgy jártunk az egyik hozzánk szegődött cicával hogy azt hittük csak félős. Meg ellett (vemhesen költözött hozzánk) teljesen normális volt, ivartalanítottuk és furcsán viselkedett meg gyakrabban vittük dokihoz mer allergiás lett a varratokra. Kiderült hogy idegrendszeri baja van. Van hogy kedves máskor támad, tépi a szőrét percek alatt változik a viselkedése. Ellemben a másik befogadott cicánk pár hónap alatt feloldódott és már nem viselkedik úgy mint akit rendszeres vernek.
2018. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekel, leírom.

Szuperül haladunk vele, hívásra már szinte mindig jön.

Azt szoktuk mostanában csinálni, hogy felé nyúlok gyorsan, majd kap egy jutifalit. Abban bíztam, így valami pozitívval is elkezdi összekötni a hirtelen mozdulatokat. Hogy az idő, vagy ez, de úgy nézem kezd beválni.

A póráz és a hám egyenlőre még ördögtől való neki, de gyakran előveszem egy kis jutifali kíséretében. Dolgozunk ezen is.

A többiekkel imádják egymást, bár a cicuval inkább csak messziről :-)

Szóval összegezve sokkal jobb a helyzet, már ennyi idő után is. Alig várom, hogy sétálni is velünk jöhessen.

Köszönöm mindenkitől a bíztatást!

2018. máj. 4. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!