Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 kutya összeszoktatása...

2 kutya összeszoktatása hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

A sztori röviden annyi,hogy 2 és fél éve már nem szüleimmel éltem, de a kutyusom otthon maradt mindig jártam haza látogatóba.

A házasságuk sajnos megromlott és így válás lesz.

A kutyusomat el kellett hozzam ide ahol élek amivel nem is lenne baj csak idő közbe 1 éve páromnak lett egy kutyusa ő félénk 2 éves fogadott kutyus.

Az enyém 8 éves és ő dominánsabb.(nekünk 3 kutyusunk volt sosem volt egyke kutya amúgy)

Már 2 hete itt van az enyém is járunk sétálni velük nagyjából már egymás mellett is mennek ami jót jelent ,de még haverkodni nem akarnak. (Mind a 2 nőstény)

Volt 1 próba az egyik közeli parkolóban pórázon hagytuk ,hogy megszimatolják egymást semmi sem volt morgás vagy vicsorgás az idősebb mégis bemozdult a fiatalabbra.(nem lett baj belőle)

Így folytatjuk jelenleg is a sétákat ,de érdekelne mások véleménya rosszul csinálunk valamit?

Tippeket szivesen fogadok sőt kérlek írjatok mert nem a legjobb így.

(külön vannak tartva nem találkoznak az udvaron sem a házban nehogy baj legyen)



2023. jún. 21. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire nem kell parázni. Az tök jó, ha már találkoztak, összeszagoltak és nem volt gond. Vigyétek őket sokat sétálni, érje őket sok élmény együtt. Ha a nagy pofátlan lenne a kicsivel, akkor tiltsátok, kb.ennyi. az első időkben meg nem árt, ha szeparalva vannak
2023. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonkeppen jol csinaljatok, sok közös elmeny, jatek, jutalomfalat, igy hamar megszokjak, hogy egymas tarsasaga jot jelent. A kovetkezo lepes, hogy a kevesbe dominans fel teruleten is talalkozzanak, akar seta utan oda mentek haza mindketten es megnezitek, arra hogy reagal. Amig nem vagytok otthon, az elso idokben en szeparalnam oket, nehogy vita legyen a kutyak kozt. Ivarosak mindketten?
2023. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azzal csak rosszat tesztek hogy külön vannak teljesen. Mikor ott vagytok, nyugodtan legyetek mind együtt, hisz úgy fogják megszokni egymást. Kezdetben külön zárhatod őket mikor egyedül vannak, ha nagyon aggódsz, de szerintem felesleges.
2023. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

Kerdezo,neked vannak olyan barataid,akik nem voltak szimpatikusak egy darabig,de vki eroltette a baratkozast es utana joban lettetek?

Na ugye,akkor a kutyadtol mert varod el?

2023. jún. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4

A kutyám a legjobb barátjával eleinte nem szerették egymást. De mivel a gazdájával jóban voltunk, sokat voltak együtt, végül a legjobb barátok lettek.

2023. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Most már szerintem több időt kéne együtt tölteniük kötetlenül (póráz nélkül, futiban), kicsit hagyni őket, ha van valami közbe tudtok avatkozni.
2023. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Felügyelettel én összeengedném már őket. Akitől tartotok, hogy támad, rakjatok rá pórázt. Nem lehet, hogy a "bemozdulás" csak játékra hívás volt?

Ha nagyon parázol, kérhetnél tréneri segítséget, ha korábban egyiknek sem voltak durvább megmozdulásai más kutyák irányába, akár egy alkalom alatt is összebarátkoztatja őket.

2023. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mentettem van, utcán élt, előéletes. Ő is bizalmatlanabb idegenekkel, ez nem az, hogy nem kedveli a másikat. A séta jó, meg feladatozzatok közösen. Az én kutyám pl mikor suliztunk, elsőre nem viselte jól a többi kutyát, aztán a vizsgára akik végig jártak velünk együtt, velük már nem volt gondja. Sokat dolgoztunk együtt a sulis foglalkozásokon, idővel megnyugodott, hogy nem kell tőlük félnie.
2023. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A 8 éves kutyus (ő keverék kutyus) hozzám is utcáról került.

A fiatalabbat viszont egy rossz helyről hoztuk el ő nagyon kis helyre volt bezárva saját piszkába hagyva alultápláltan.. (ő egy mudijellegű elég hangos kutya😂)

sajnos nagyon félt is eleinte még mikor elhoztuk 3 hétig ugatott a házban is néha minket is 😅

1 éve van itt és mostanában merem azt mondani, h elértük nem fél már mindentől és ő szobatiszta is lett.


A 8 éves hát nem tudom nem játéknak tűnt az a bemozdulás.

(írtam is 3 voltak nekünk otthon csak idő közben már öregek lettek a társai már nem élnek sajnos.

Szóval ő hozzá van szokva más kutyákhoz viszont annyit tudok róla nagyobb termetű kutyákat nem viseli el (a 8 éves) mikor haza vittük őt egy nő mondta,h nekik be ment az udvarukba és a vizslája neki támadt párszor ez sajnos benne maradt mert a nagyobbaknak menne neki..)

Pár napja volt egy ilyen ,h az egyik szomszéd fiú kis pincsi kutyája na az bezzeg tetszik neki oda megy a kerítéshez és csóvál örömmel rohan oda.

A mi fiatalabbunkal meg igazán semmi nem nagyon van reakció elviseli séta közben aztán ennyi.


Ezt a barátos hozzászólást nem igazán értem a kutyák nem így állnak egymáshoz mint az emberek nekik több idő kell. (3 voltak otthon csak ott más volt a felállás nem hirtelen kerültek össze meg nem ekkora korkülönbséggel)


Tréner is a sétát ajánlotta még kis ideig próbáljuk. Még kb 2 hetet mondott aztán hívjuk ujra ,ha nem sikerül segítenek majd.

Igazság szerint a különzárást is a tréner mondta.


Köszi a válaszokat ☺️ azt hittem már rosszul csináljuk a dolgokat.

2023. jún. 22. 09:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a barátos hozzászólást nem igazán értem a kutyák nem így állnak egymáshoz mint az emberek nekik több idő kell."


Ha nem is emberek, náluk is van olyan, hogy nem kedvelnek valakit fajtársaik közül, és ez teljesen normális. Nem jön ki minden kutya bármelyik másik kutyával, és nem is elvárható, ezért sem feltétlenül jó ötlet random idegen kutyákat összeengedni futiban, kérdés nélkül benyitni másokhoz. De mivel a ti kutyáitok együtt fognak élni, minimum arra a szintre el kellene jutni velük, hogy viseljék el egymást, nem elvárás, hogy barátok is legyenek, az bónusz, ha úgy lesz, de az is elég, ha nem fognak játszani, csak elvannak egymás mellett nyugodtan.


Trénert elárulod, hogy ki, és milyen módszerrel dolgozik? Privátban is lehet. Ismerek pár nagyon jó sulit, profi, naprakész tudással rendelkező trénereket, de vannak kóklerek sajnos.

2023. jún. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!