Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska összeszoktatása,...

Kutya-macska összeszoktatása, hogyan?

Figyelt kérdés
Adott egy felnőtt terrier keverék kutyus. Más kutyákkal nagyon jól kijön, de a macskákat kergeti. Társasházban az emeletre költözött egy család egy cicával. A cica néha kijár a közös térbe. Nagyon barátságos, a kutyával is bandázna, de ő kergetné. Nem bántja a macskákat, csak fogócskázna velük, élvezi, ha szaladnak előle. De teljesen be van gőzölve, ha meglátja a cicát. Lehet valahogy finomítani a reakcióját?

2023. ápr. 17. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

„Lehet valahogy finomítani a reakcióját?”


Egyáltalán nem.


„Kutya-macska összeszoktatása, hogyan?”


Sehogyan. Ez már csak így van: a kutyák nem szeretik a macskákat. Nem lehet összeszoktatni őket. Sajnálom.

2023. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 5 éves örökbefogadott, lakásban tartott kutyám. Minden macskát megkerget(ne), ugatva az utcán.1 éve találtam egy kölyökcicát. Hazavittem, sosem bántotta, inkább elment, ha a cica közelített. 1 év után néha játszanak és egy ágyban alszanak (nem összebújva). Olyan, mintha azt gondolta volna:" akit a falkavezér (én) beenged, azt én is elviselem". Kutyákat sem szereti (1-2 kivétel), de, ha a lakásba jön "vendégkutya" nincs probléma, még játszik is velük. Utcán, kifutóban nem kompatibilis. 1 éves koráig mindenkivel játszott, utána lett ilyen. Szerintem személyiségfüggő, mindig vittük mindenhová, embereket imádja, bárkivel el van, akár napokig.
2023. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!