Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak betörött a körme,...

Kutyámnak betörött a körme, mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 éves németjuhász szuka kutyámnak betörött a körme,a hátsó jobb lábán az egyik szélső körme,úgy vettem észre,hogy jobban nehezedett a másik lábára,de nem sántít,ugyanúgy fut,de ha megnézem neki akkor nem nagyon hagyja,de szerintem egy kicsit fáj neki.Úgy van neki betörve,hogy szinte elvan felezve,fű meg föld volt beleragadva(már kiszedtem),de eléggé csúnyán néz ki.Nem tudom,hogy kell-e hozzá állatorvos,vagy vágjam le neki én(bár szerintem ez rossz ötlet mert eléggé mélyre benyúlik a törés),vagy hagyjam csak leesik?Volt már valakinek hasonló eset?
2010. okt. 12. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem vidd el állatorvoshoz
2010. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre,hogy vérzett volna neki,vagy valami,de eléggé csúnyán néz ki,hogy így be van szakadva.
2010. okt. 12. 18:20
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem is állatorvos... kutyáknak nagyobb a fájdalomküszöbük, de ettőlfüggetlenül szerintem fájhat neki, szóval jobb ha megnézeted egy orvossal, pár ezer ftot megér szerintem, hogy biztos lehess abban, hogy nincs baj.
2010. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak nem betört hanem letört valahogy a körme. Nem vittem dokihoz,baja nem volt,később kinőtt.
2010. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is állatorvos. Ne vágd le magad a körmét, mert belevághatsz az élő részbe, és nagyobb bajt csinálsz vele.

Lehet, hogy kap rá valami kenőcsöt, ha begyulladt, de jobb, ha látja orvos.

2010. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha állatorvoshoz nem akarod vinni (ki tudja, miért) legalább egy kutyakozmetikushoz vidd el. Az ad tanácsot, vagy tudja kezelni. De ha ő is azt tanácsolja, hogy vidd dokihoz, akkor vedd már a fáradságot és vidd el!
2010. okt. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyám körme is letört múltkor. Ömlött belőle a vér, de szerencsére hamar elállt. Éppen kutyasuliba mentünk, az oktatónk levágta neki a félrehajló körömdarabot, lefertőtlenítette, valamilyen gyógyszeres spray-t adott rá. És hamar vissza is nőtt neki. :) Szerintem is mindenféleképpen kezeltesd le valakivel, mert elég csúnya gyulladást össze szedhet...
2010. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam,hogy nem akarom elvinni dokihoz,sőt szerintem is el kéne vinni,csak arra voltam kíváncsi,hogy mások mit csináltak és mit mondott a doki.Majd felhívom az orvost és megmondja mi legyen,de most nem hívom mert már késő van-ha persze azt mondjátok,hogy nem súlyos...
2010. okt. 12. 19:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon súlyos lenne, azt biztos észrevennéd...

Húzná a lábát, fájna ahogy leteszi a tappancsát.

Ugyhogy szerintem ha holnap hivod a dokit, bőven elég.

2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké,köszönöm mindenki válaszát!
2010. okt. 12. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!