Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne féljen...

Mit csináljak hogy ne féljen ennyire?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos pit bull kugyusom.

fél évesen kaptam meg,tünemény kutya,nem tudna ártani senkinek!

Szóval,rettentően fél a póráztól,nyakörvet is aligtudta megszokni,fusztrált volt stb.

Ha rá teszem a pórázt,akkor nem mnodzul meg.és pláne hogy utánna megsértődik,elbújik és csomó ideig nem jön elő szegénykém.

Próbáltam már mindennel,de nem jön össze!

Egyszerűen nagyon fél.

De mégis.. azért jó lenne kimenni vlee sétálni a rétre vagy az utcára.

Valaki adjon tanácsot mit tegyek!

Előre is köszönöm:)


2010. okt. 12. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Türelem rózsát teremt :) egyebet nem :)
2010. okt. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Türelmesen álljak mellette napokig akár,mert nem mer megmozdulni?

Szerintem ehez nem türelem kell sajnos:S

2010. okt. 12. 19:05
 3/17 anonim ***** válasza:
6hónap alatt nem szokta meg a pórázt?Mikor kezdted el a pórázhoz szoktatást?
2010. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
de az is kell hozzá!
2010. okt. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

az kutyust úgy kell nyakörvhöz, illetve pórázhoz szoktatni, hogy (nyilván a nyakörvre a te helyzetedben nem vonatkozik)

Mikor játszol vele rá teszed a nyakörvet, mikor pedig enni adsz neki rá, teszed a pórázt, és addig rajta hagyod ameddig nem végez a kajálással! Közben maradj ott vele és dicsérd!

Ezzel azt éri el az ember, hogy a kutya jó dologhoz, illetve élményhez köti a dolgot!


nyakörv=játék

póráz=étel


Sok sikert hozzá!:)


22/L

2010. okt. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Húú ezt kifogom próbálni!

Köszönöm a tanácsodat!:)

2010. okt. 12. 19:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem légy vele türelmes. Fiatal még, sokat fog változni. A lényeg hogy szép lassan szoktasd hozzá, és ne erőltesd. próbáld ki hogy először rárakod a nyakörvet, és rajtahagyod 1-2 vagy több órát.. egy idő után megszokja. közben próbálhatod a pórázhoz is hozzászoktatni. Megmutatod neki hogy mi az, simogatod, megnyugtatod. Mond neki kedves hangom hogy nyugi nem kell félni stb... Az én kutyusom kiskorában azt csinálta hogy jött pórázon 5 métert és leült 2-3 percre nézelődni.. megint jött 5 métert és megint nézelődött. ilyenkor csalogatni kell kedvesen.. De szerintem egy idő után úgyis rájössz hogy mi jön be neki. ;) Remélem tudtam segíteni. :)
2010. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

elözönek

Mikor játszol vele rá teszed a nyakörvet,-ez jó ötlet- mikor pedig enni adsz neki rá teszed a pórázt,-ez már nem jó-

és addig rajta hagyod ameddig nem végez a kajálással! - ez sem jó- ! Közben maradj ott vele és dicsérd! -ez meg pláne nem jó-!


Evés közben nem zavarjuk a kutyát, még dicsérettel sem!


Úgy lehet, hogy jutifalat a kezedben van/vagy amit szeret/, és ugyanazon a kezedben van a póráz is,és mikor közel ér,már majdnemhogy elveszi a jutifalit tőled,akkor rácsúsztatod a pórázt szép lassan, hogy ne ijedjen meg. Ezt a tv-ben láttam és bevált módszer.

2010. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Azabaj,hogy a juti falatos módszert már énis csináltam.

De kudarcba fulladt (nem érdekelte a kaja)..Van egy ismerősöm aki aztmondta kössem meg pár napra.és úgy hátha megszokja.

Az beválhat?

2010. okt. 12. 19:19
 10/17 anonim ***** válasza:

hát kinek mi vált be. Nekem meg az állatorvosom mondata, hogy kaja közben tegyem rá a pórázt, és be vált teljes mértékben! És ráadásul a kajáját sem félti ezáltal, akár a szájából is kivehetném az ételt, még csak rám sem mordulna!


Az "óvatosan rácsúsztatásról" csak annyit, hogy erre meg azt mondta, hogy oké be válhat, de viszont, ha a kutya észre veszi képes és többé nem bízik meg benned!


Tanuljátok meg egy életre: A Tv hipnotizál!:S:D

2010. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!