Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal hogy ne féljen más kutyáktól?

Figyelt kérdés

elsőnek amikor még csak messzebbről lát egy másik kutyát akkor megugatná de én leállítom egyből viszont amikor a kutyához érünk akkor meg fél behúzza a farkát és néha morog is mintha nem akarná hogy megszagolja egy másik kutya, ma ültünk a lépcsőn egy mopszos nővel beszélgettem és a kutyája próbálta megszagolni az enyémet de nem hagyta..a kutyám pedig nem is érdeklődik a más kutyák iránt..

mit tegyek hogy mutasson egy kis érdeklődést a többi kutya iránt..régen agresszív volt más kutyákkal szemben de Ceasar milan müsorából sokat tanultam , hogy néztem a műsort és az ott látott módszereket kipróbáltam a kutyámmal de most értünk el abba az időbe mikor agresszíót már nem minden kutyánál csinál sőt 2nél maximum mert leállítom egyből..viszont utána már fél a kutyáktól...


kutyasulit ne ajánlatok mert nekem drága..


9 éves bichon-ról van szó

válaszokat előre is köszönöm!!


2011. aug. 10. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kilenc éves kutyától ne várd, hogy majd játszani fog a többiekkel. Az is nagy teljesítmény, hogy már nem agresszív velük, valószínű azelőtt is félelemből támadott.

Azt megpróbálhatod, hogy teljesen nyugodt kutyákkal hozod össze, akik biztosan nem bánnak vele durván, erőszakosan, de ha nem is érdeklődik a többi iránt, akkor szerintem kár erőltetni nála ezt a dolgot.

2011. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én azt nem várom el tőle hogy játszon velük csak ne féljen..amúgy elég nyugodt kutyák közé szoktam vinni és még nem is nagyok mert egy mopsz kb akkora mint ő egy cseppet kövér a mopszli de nyugodt..akkor yorki és egy kistestű keverék és csak meg akarják szagolni nem is izgatottak gondolom ők érzik hogy kell vele viselkedni de ő leül és nem hadja magát viszont van havanese kutyus aki a másik kutyánknak a kölyke vele egész jól elvan őt szaglásza meg minden az ő közelébe nem fél..csak velük ritkán találkozunk...de egy kis idő múlva se tud felengedni..de akkor hagyom inkább csak olyan rossz látni hogy fél tőlük még egy nála 100x kisebb csivitől is fél bár az elég mozgékony de mondom csak nyugodt kutyák közelében engedem oda de ő kiszaladna a világból ha ellenne engedve...
2011. aug. 11. 09:41
 3/3 A kérdező kommentje:

máskor nem fogok így kutyát elhozni sehonnan..az biztos..

ugye 1 évesen hoztuk el ismerősünktől ott kertesházban lakott voltka ott kutyák kicsik nagyok viszont a kert hatalmas volt és egyáltalán nem vitték sétálni volt neki vagy 10 kutyájuk...így szerintem nem szocializálódott viszont a másik kutyusunk aki ugyan ott élt ő nagyon barátságos volt a többi kutyával szemben és nem is értetük hogy mi a baj az én kutyámmal...de mind1 sajonos a másik kutyunk már nem él..szeretnénk egy másik kutyát hogy ne legyen egyedül és ha egész nap vele van egy kutya hozzá szokna az biztos...csak apa nem engedi...

2011. aug. 11. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!