Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már, hogy több napra-hétr...

Gomper kérdése:

Volt már, hogy több napra-hétre kiborult idegileg a kutyátok, mert nagyon erősen megnyírta a kozmetikus?

Figyelt kérdés
Bolognesem van, 6 éves, általánosságban jó idegrendszerű, de állatorvosra, fájdalomra azért érzékeny. Ritkán megy kozmetikushoz, 4-6 havonta, inkább én igazítgatom. Ne kövezzetek meg, hagytam, hogy oroszlán uszkár frizurát nyírjon neki a kozmetikus, azt mondta, nagyon jó a szőre, egy-az-egyben toy uszkár lesz. Az lett. Már 4 napja ki van borulva a kutya, húzza a csupasz seggét maga alá, nem akar menni, játszani is alig, teljesen feszült, nem a felszabadult önmaga. Ti éltetek már ilyet? Hogy tudnék rajta segíteni?

#kozmetikus #nyírás #uszkár frizura #kutya kiborul
2023. jún. 26. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ott voltál vele, mikor nyírták? Lehet bántotta a kozmetikus…az enyém sosem viselkedik így nyírás után.
2023. jún. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ez nem normális. Fenék húzás amúgy lehet bűzmirigy probléma is, úgyhogy emiatt is elvinném egy állatorvoshoz, meg a viselkedésváltozás miatt is. Lehet csak véletlen egybeesés és van valami a háttérben...


Ha nincs is, lehet az elején kéne használnotok egy enyhe szorongásoldót.


nagyon sajnálom... kozmetikus mit szólt?

2023. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet meglatta magat a tukorben...


Viccet felreteve, egyetertek a masik ket hozzaszoloval, a buzmirigy volt nekem is az elso gondolatom.

2023. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem a frizurája zavarja. Valami más lesz a háttérben.
2023. jún. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, lehet túlnyírni a szőrét a kutyáknak, ami nem jó. Igaz spánielnél láttam. Nem látsz sérülést hátul?

Amúgy a fenékhúzás valóban bűzmirigy...

2023. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk egyszer volt “depresszios” a kutya nyiras utan, de akkor csak leadtuk es mentunk erte. Kozmetikust valtottunk, mindig vele voltunk, utana nem volt baj
2023. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Vagy a kozmetikus volt túl durva vele, vagy te/a környezetében élő emberek viselkednek vele máshogy és így reagál rá.

Amíg nem zavarja őket a mozgásban (sokszor még annak ellenére is), a kutyákat pont nem érdekli, hogy milyen a szőrük.

2023. jún. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Hasonló helyzetben vagyunk mi is. Puli kutyánk van nyáron mindig megnyíratjuk, mert elképesztő módon melege van a hatalmas bundában. Évek óta ugyanahhoz a kozmetikushoz visszük. Viszont egyre rosszabbul viseli sajnos ott is. Illetve most először tapasztaltuk, hogy pár napig talán hetekig nagyon furcsa volt. “Depressziós” hangulata volt kicsit vagy nem is tudom, hogyan fogalmazzak. Amikor először vittük el, mondta a kozmetikus ne nevessünk rajta, ne viselkedjünk máshogy vele, mert elvileg nem fog enni ha ezt érzékeli. Nem igazán akartam ezt elhinni anno, de lehet ebben is van valami. Viszont jelenleg nem viselkedtünk vele máshogy, évek óta nyírják stb most mégis napokig teljesen más volt. Viszont az is tény hogy nagyon rövidre van nyírva ilyenkor. Talán ez lehet a probléma. De nem tudjuk pontosan. Azóta nálunk helyre állt minden, már egy hónap eltelt, elkezdett nőni a szőre úgyhogy azóta ő is boldogabb. Következőleg megpróbáljuk kérni a kozmetikustól hogy ne nyírja ennyire rövidre( hátha ez volt a probléma forrása)
2023. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!