Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvo vírus, idősebb, rendszer...

Parvo vírus, idősebb, rendszeresen oltott kutyáknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Úgy néz ki parvós kiskutyával érintkeztem. Gyanús volt már hogy az, a cipőmet bezacskózva vittem haza, ruháimat azonnal kimostam.

Otthon 2 kutyám van, 5 és 9 évesek. Mindkettő fél éves kora óta nálam van, rendszeresen oltottak azóta is. Mekkora az esély, hogy megfertőződhetnek? Elvileg így nem kaphatják el de mégis izgulok

A “minek mentél így haza” kommenteket kerüljük légyszi



2023. jún. 26. 13:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és a parvos kiskutya már kezelés alatt van, szorítunk érte nagyon és megteszünk mindent
2023. jún. 26. 13:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ha kapják a kombikat rendszeresen én nem aggódnék, a parvo eleve a kiskutyáknál veszélyes, mert még nem erősödött meg az immunrendszerük, sokszor az oltás előtt vannak még, vagy eleve gyengék. Ha a kutyáid egészségesek, oltottak, a ruháidat kimostad stb. szerintem minimális a rizikó.
2023. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm❤️ természetesen a kezdetektől kapnak minden oltást, veszettség, kombi. Szívós kis keverékek szerencsére
2023. jún. 26. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:
26%

A parvovírus fertőzés egy igen súlyos betegség, amely kutyáknál fordul elő, és különösen fiatal állatokra jellemző. Az idősebb, rendszeresen oltott kutyák is fertőződhetnek parvovírussal, de az esetek száma általában alacsonyabb, mint a fiatal vagy oltatlan kutyák esetében.


Az idősebb kutyák esetében a parvovírus tünetei általában enyhébbek, mint a fiatalabb állatoknál, és gyakran csak enyhe hasmenéssel járnak. Azonban a fertőzés súlyosabb tüneteket is okozhat idősebb kutyákban, különösen akkor, ha az állat immunrendszere valamilyen okból gyengült.


Az oltások fontosak a parvovírus megelőzésében, és az idősebb kutyáknak is ajánlott rendszeresen oltást kapniuk. Az oltások segítenek megvédeni az állatokat a betegségtől és enyhíteni a tüneteket, ha mégis fertőzés következik be. A pontos oltási rendet azonban érdemes az állatorvossal konzultálni, mivel az eltérhet az egyes kutyák egészségi állapotától és körülményeitől függően.

2023. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!