Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az idősebb testvérnek köteless...

Az idősebb testvérnek kötelessége rendszeresen vigyázni a kistestvérre?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom a napokban panaszolta, hogy a 17 éves fia nem hajlandó vigyázni a 3 éves kicsire és ez neki mennyire fáj. Nem akartam mondani neki, azért, hogy ne legyen sértődés, de szerintem, ha ezt rendszeresen akarja, akkor nem elvárható. Ti erről mit gondoltok?
2022. okt. 20. 13:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/118 anonim ***** válasza:
44%

Ez azért nem fekete és fehér.

Persze, nem kötelessége. Ahogy az anyjának se kötelessége iPhone t vennék, vagy a bulikat fizetni.

De mivel egy család vagyunk, így teszünk azért h megkönnyítsük, jobbá tegyük egymás életét.

Pl ha én megkérem a nagyobb gyerekem, hogy figyeljen a kicsire még átveszem a csomagot, vagy (ha olyan idősek) elszaladok a kisboltba mert épp kifogyott valami, akkor a nemleges válasz számomra azt jelentené h valamit nagyon elkú.rtam a nevelésében

2022. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/118 anonim ***** válasza:
85%
Nem kötelessége egyáltalán, hiszen nem szerződött bébi szitter és nem ő akarta a gyereket. Egy életre meg lehet nyomorítani ezzel a nagytesót, de a kicsit is.
2022. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/118 anonim ***** válasza:
96%
Persze nyilván, ha 1-2 óráról van szó alkalmanként, hát oké. De rendszeresen, hosszú ideig, na az nem oké.
2022. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/118 anonim ***** válasza:
95%

Amíg átveszed a csomagot vagy elszaladsz a boltba - nem kötelessége, de igen, vigyázzon a testévérére.

Férjem akkor 12 éves lányára egész nyárra rá volt bízva otthon bezárva a 3 éves öccse, iskolaidőben is vitte oviba, fürdette, etette, altatta, mert "kutya kötelessége". Anyuka meg újságolta, hogy nem érti a lány miért gonoszkodik a kisgyerekkel, pl mikor fürödtek, ő leste a kulcslyukon őket és direkt piszkálta a kisfiút. Mondjuk ha már otthon voltál, neked kellett volna a kicsit fürdetni, nem a lány szülte. Most 15 éves, egyelőre ott tart, hogy neki soha nem kell gyerek.

2022. okt. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/118 anonim ***** válasza:
14%
Nem! Nem kötelessége vigyázni a testvérre, sőt a házimunkából sem kötelező kivenni a részét, de akkor azt se várja el a szüleitől, hogy menő ruhákat vegyenek neki, iphone-t, sportot finanszírozni, miegymás.
2022. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/118 anonim ***** válasza:
92%
Mert, kedves 5-ös, a nagytesó külön kérte, hogy szüljenek neki egy kisgyereket, akire vigyázhat?
2022. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/118 anonim ***** válasza:
94%
5, nem a gyerek kérte a megszületését, elvileg vágytak rá, akarták, és azért él, nem oesig azért, hogy a szüleiért legyen. Szerintem a szülőnek kell a gyerekért lennie, nem fordítva. Nekem nagyon visszás, mikor a szülőnek vannak túlzott elvárásai a gyerek felé.
2022. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/118 anonim ***** válasza:
97%

Ezt egy másik kérdés alatt olvastam:


"16 voltam amikor megszületett a kistesóm.


Anyám nagyon kimerült volt mindig, ezért nagyon gyakran kellett nekem vigyáznom az öcsémre. Utáltam ezt a szitut.


Amikor szóvá tettem, hogy az iskolán kívül is lennének programjaim a barátaimmal és nem szeretnék állandóan bébiszitterkedni, akkor én voltam az önző.


Egyetemre se mehettem oda, ahova szerettem volna, mert csak havonta jártam volna haza, így anyu nem tudta volna lepasszolni senkinek se a testvéremet.


A suli második évében meguntam és elköltöztem."

2022. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/118 anonim ***** válasza:
94%

Nalunk az ugy nezett ki, hogy anyukam annyit “vart” el tolem, hogy amig o otthon van es takarit/foz, addig a max 30 percig nezzek ra az ocsemre, hogy el-e meg.

Ez is max hetvegen volt, ennyibe nem haltam bele 14 evesen.

De olyan sose volt, hogy orakra ram hagyta volna, amig o elmegy valahova. Illetve de, arra a max 10 perce, amig a szomszed kisboltba ment, volt ilyen.

Bar en nem tervezek nagy korkulonbseget a gyerekeim kozott, de ha megis igy alakulna, akkor en is max ennyire kernem meg a nagyobb tesot.

Szerintem ez abszolut nem veszes.

2022. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/118 anonim ***** válasza:
94%

A kistesóért első körben azok felelősek, akik eldöntötték, hogy kistesó lesz: a szülők. Nem azt mondom, hogy néha ne segítsen be a nagyobb gyerek, de ezt elvárni, különösen rendszeresen és hosszú ideig egyszerűen etikátlan. Egy kamasznak is vannak szükségletei (pl. iskolán kívüli foglalkozások, szociális élet, nyugodt és koncentrált tanulás otthon), és ugyanolyan joga van ezekhez, mint a kicsinek a saját szükségletei kielégítéséhez.

Ez a szülői magatartás jó eséllyel a szülő-gyerek és testvér-testvér viszony elmérgesedéséhez vezet, sőt, van aki ilyen élmények miatt nem vállal saját gyereket később.

2022. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!