Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám féltékeny a macskára?

Kutyám féltékeny a macskára?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve van egy cicánk.

A kutyánk eleinte (úgy az első 4 hónapban) barátságosan, érdeklődően közeledett felé. Nyalogatták, néha követték a másikat és egymás mellett aludtak.


Úgy 2 hónapja viszont egyre agresszívebb vele a kutyám. A fejével le akarja dominálni a cicát, lökdösi. A legijesztőbb pedig, hogy rá is szokott mordulni. Úgy kell elképzelni, mintha ugatni akarna, de visszafojtja. Közben még felé is kap, de nem harapja meg. Ilyenkor mindig rászólok vagy a seggére csapok. Nem erősen, csak határozottan.

A baj az, hogy igazából nem tudom mit csináljak.


Az okok ami miatt NEM kéne utálnia:

- Egyformán szeretem őket, ugyanannyit foglalkozom velük

- A kutyám le van mozgatva (napi 7-10+ km séta)

- A macska NEM cseszegeti (mikor kiskorában próbálkozott, rászóltam)


Egyéb tudnivaló:

- A kutyám nem dominálja le a csirkéket, nyulakat vagy más haszonállatokat. CSAK A MACSKÁT.


Tényleg fogalmam sincs, mi lehet a gond… Pontosabban csak egy ötletem van: a hiúz meg a farkas sem szívlelik egymást, és háziállatok formájában a farkas a kutyám, a macskám pedig a hiúz.


Amit nem értek:

Mikor hazahoztuk a cicát, miért örült neki és tisztogatta a kutyám, miért nem akkor mutatta ki a foga fehérjét? Miért pont most? Nem, nem történt semmi olyan amiről ne tudnék, egész nap velük vagyok.


Attól tartok, hogy ebből nagy baj lesz. Mit csináljak? Már kutyakiképző is eszembe jutott, de igazából a viselkedésének az okát kellene valahogy megfejteni.


2023. jún. 28. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Milyen idősek?
2023. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim kutyaja es macskaja igy jatszanak. A kutya elkezdi lökdösni,morogni rá,mire a macska nekiugrik es együtt hemperegnek. A kutya közben olyan hangokat ad ki hogy az félelmetes,meg csattogtatja a fogát. De nagyon cukik. A macska is neki szokott ugrani.
2023. jún. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1# Macskám 1 éves.

Kutyám 4.


2# Sajnos a mi esetünkben nem játékról van szó.

2023. jún. 29. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!