Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszivitás, vagy féltékenység?

Agresszivitás, vagy féltékenység?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2 éves kutyusom aki mostanában ha idegen kutya odajön hozzám amikor van nálam kaja, akkor az enyém odakap neki. De ez csak “idegen” kutyánál van. Az ismerősebb kutyáknál nem szokta csinálni. Miként tudom erről leszoktatni? Milyen gyakorlatokkal? A tréner csak jún végére vállal mert sokan járnak hozzá, addig viszont kezdeni szeretnék vele valamit.
2022. jún. 11. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni hogy ha labda van nála akkor is morog ha elakarja venni úgymond a másik kutya. Nagyon csalódott vagyok, mert nem tudom mit ronthattam el. Eddig mindig jártunk kutyafuttattóba most már inkább kerülöm mert félek hogy megtámad egy másik kutyát
2022. jún. 11. 09:33
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyébkent ivartalanított szukáról van szó
2022. jún. 11. 09:34
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerű, ne vigyél magaddal kaját. Én sem viszek, mert a kutyám irigy a kajájára, és ő is simán odakap más kutyusnak. Mi is futira járunk le, mióta nem viszek kaját, megszűnt ez a viselkedése, a vizet nem félti.
2022. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Letiltod, elküldöd magadtól ilyenkor.

Vagy közömbösíted rá, jó élményekkel társítod ezt a szituációt. Magyarul együtt etetés a kutyákat.

Vagy egyszerűen ha odajön hozzátok egy kutya, raszólsz a tiédre egy maraddal.

2022. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%

Úgy tudod leszoktatni, hogy rászólsz, amikor csinálja. Ha kell, egy pofonnal nyugodtan erősíts rá. Ott azonnal a tudtára kell adni, hogy eszébe ne jusson még egyszer ilyet csinálni. Ebben a szituációban nincs idő hónapokon át jutalomfalatokkal meg mindenféle gyakorlatokkal tanítgani, hogy ugyan ne támadjon már más kutyára ok nélkül. Mert előbb lesz belőle baj, mint hogy megtanulja.


Ha meg rászólsz a kutyára és semmi nem történik, nem hallgat rád, akkor a gondok nem ennél a szituációnál kezdődtek.


Ezt a "ne vigyél magaddal kaját" című történetet jó nagy hülyeségnek gondolom, ha ugatja a kutya a postást akkor az a megoldás hogy többet senki ne küldjön neked levelet? Meg ha ellopja a kutyád más labdáját a futtatóban, akkor az a megoldás hogy a másik ne labdázzon? Nem.

2022. jún. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
11%
A sorrendisegi szabalyokat tarsd be. Egtol fogja megerteni automatikusan,h te vagy a fonok es nem csinal majd ilyeneket. Az oktato is ezekre tanit,ha ert hozza.
2022. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!