Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mennyire jó...

Első kutyának mennyire jó választás egy beagle?

Figyelt kérdés
2023. jún. 29. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Elég önfejű fajta szóval azért gondold át. De ha kiskorától kezdve rendszeresen viszed kutyaovibavés kutyaiskolába, odafigyelsz hogy eleget játsz vele és lefáradjon, akkor nem lesz nagy gond. Majd a kiképző úgyis làtja ha valami nem megy. Ha szeretnél kimondottan egy bizonyos fajtájú kutyát, akkor te azt szeretnéd nem mást, nem érdemes ilyesmin rugózni. Légy következetes, ennyi
2023. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából a beaglen kívül még a tacskó az a fajta ami nagyon tetszik...
2023. jún. 29. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen a gazdijelölt, azaz ebben az esetben te.

Mentett kutyákról is van ilyen sztereotípia, hogy első kutyának ne, első kutyás vagyok, mentettet fogadtam örökbe, ráadásul olyat, aki az utcán élt, és kölykei is voltak. Tény, hogy nem való mindenkinek, de ez inkább múlik azon, milyen ember a gazdi. Pár nagyon nehéz esetet leszámítva. Harcoltatott bull típushoz én is tapasztalt, ráadásul nem is bármilyen kutyás tapasztalattal rendelkező gazdit képzelnék el, és vannak olyan fajták, amiket nagyon könnyű elrontania egy kezdőnek, és fegyvert csinálni a kutyából, de a tacskót és a beagle-t nem sorolnám ide.

Esetleg a Dogcast youtube csatornán keress rájuk, hátha van fajtaismertető, elég jókat szoktak csinálni.

2023. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a beagle makacs tud lenni, viszont szerintem nem annyira problémás első kutyának. A hármas válaszolóval egyetértek, hogy igen, vannak olyan kutyafajták, amikhez mindenképp olyan gazda kell, aki tapasztalt és nem fogja a nevelését elrontani, mert ennek hiánya egy olyan kutyát eredményezhet, aki nem fogad szót a gazdának, és veszélyes is lehet másokra nézve. Szóval nulla tapasztalattal pl. nem igen ajánlanám azt, hogy rögtön vegyél egy kuvaszt, mert az lehet túl sok lenne kezdésnek, semennyi tapasztalattal. Viszont szerintem a beagle kutyák a jellemükből adódóan nehezen "elrontható" kutyák. Persze makacsak tudnak lenni, nyilván meg kell őket nevelni, és nyilván egy nem megfelelően kezelt kutya mindegy milyen fajta, mindenhogy tud veszélyt jelenteni, de alapjáraton véve a beagle barátságos, játékos jellemmel rendelkezik. Persze, önfejűek, azt kár is tagadni, viszont amúgy több beagle kutyám is van, és úgy összességében remek kutyák, igazából imádnivalóak. Nagyon intelligensek, csak hát igen, fontos a következetesség.
2023. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Beagle annyiban könnyű eset, hogy egy rendkívül barátságos, szinte agressziómentes fajta. Tehát emberekkel és kutyákkal sem lesz problémája. Ami nehézség, hogy baromira megy a szagok után (elvégre erre tenyésztették ki), emiatt makacs és önfejű. Pórázról elengedni a többségüket nem lehet és szökésre is hajlamosak.


A tacskó ellenben hajlamos emberekkel és más kutyákkal is pukkancskodni, odakapni. Persze van egy-két kivétel, aki "légynek sem árt" típus, de nem ez a jellemző. Kotorékeb lévén rámenősnek kellett lennie a nála nagyobb borzzal is. Nekem tacskó keverékem van, de nem könnyű eset. Környéken jó pár tacskót ismerek, mert elég népszerű fajta és bizony kezdő kutyásoknak akad velük gondjuk bőven. Ismerek 2 beagle-t is, mindkettő kedves, tipikus jó kutyák, mindenkivel jól kijönnek. Az én kutyám (első találkozáskor bunkózásra hajlamos) viselkedését sem vették fel, lepereg róluk. Viszont a beagle-öknél észrevettem, hogy nem igazán számít nekik ki van a póráz végén :D abszolút nem foglalkoznak a gazdájukkal séta közben, az én tacskó mixem ellenben figyel rám, nincsen folyamatosan elfoglalva valamivel, a beagle az meg csak megy és megy, mintha kb nem lenne ember a póráz végén


Szóval összeségében inkább a beagle-t javasolnám, de csak megfelelő kerítés mellé, mert az orruk viszi őket. Illetve sosem lesz egy németjuhász kaliberű kutya, ami lesi a gazda mozdulatait, megvan a saját kis világa.

2023. jún. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nevelhetetlen!!!!!! Nevalaszd.
2023. jún. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!