Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hízékony, falánk felnőtt...

Hízékony, falánk felnőtt kutyának (4 éves) jó választás a Josera Optiness?

Figyelt kérdés
Eddig Josera Festivalt evett, de hiába mozog viszonylag sokat, baromi könnyen hízik és habzsol. Úgytűnik a 16% zsír is sok neki, mert van rajta egy kis "zsírpárna" de nem vészes. Néztem a termékcsaládon belül valami zsírszegényebb tápot és az Optinesst találtam. Azt írja normál aktivitású közepes és nagytestű kutyáknak. Kukoricamentes. Ez így jól hangzik és csak 12% a zsír benne. A tápszemeket is nagyobbnak írja mint az átlag, ami gondolom csak jó egy habzsolós kutyánál. Esetleg más javaslat a márkán belül? Nézegettem a Poultry Menut is, de inkább az Optiness felé húzok. (12kg a kutya)

2017. okt. 17. 23:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nagyon figyelni kell a napi adagra a Festivalnál, emiatt néha ducibb, majd fogy, ismét ducibb. Szóval jobb lenne ezt szinten tartani és nem nap mint nap grammra pontosan méregetni a kajáját. :D így sokszor éhes még utána
2017. okt. 17. 23:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem light tápot kell adni neki, hanem kevesebb kaját. A kutya a természetben az energiája nagy részét fehérjéből és zsírból nyeri, neki ez a természetes. Ha leviszed a zsírtartalmat, megemeled a szénhidrát bevitelt, ami sokkal inkább hizlal és sokkal kevésbé természetes, mint a zsír.
2017. okt. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nem Light, csak szimplán kevesebb a fehérje/zsírtartalma. Érzékeny emésztésű kutyáknak való. Így egyszerűbb lenne karban tartani a súlyát, a gyártó azonos.
2017. okt. 18. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsi ha nem ide való, de szeretném kérdezni, hogy a festivál amúgy bevállt nálatok? Mármint a végtermék jó volt? Én a josera duck&potatoval etetek, de ezt szeretném kipróbálni, nekem pont a fordítottja van mint neked. Nem baj ha kicsit szed a kutya magára, viszont érzékeny az emésztése.Ez a kacsás tápja nekünk nagyon bevált.
2017. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk bevált, örömmel eszi (mondjuk ő mit nem... :D) és a végtermék is rendben. Nem is váltanánk, ha nem lenne ez a súly probléma :)
2017. okt. 18. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok,koszi a valaszt.
2017. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lesz neki. Mérsékelt energia tartalmú táp. Zabagép kutyáknak pedig kimondottan jót tesznek a nagyobb tápszemek, legalább meg is rágja valamennyire. A Poutry-menu valamivél gyengébb minőség szerintem. Szóval inkább venném azt Optinesst :)
2017. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!