Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen egy kutyával, ami...

Mi legyen egy kutyával, ami nem kell sehová?

Figyelt kérdés
Meghalt édesapád, ott van a kutyája, más településen laksz, oda nem viheted, a menhelyek tele, befogadót nem találsz sehogy. Én szerencsére be tudtam fogadni, de elgondolkodtam rajta, mi lett volna, ha nem?

2023. júl. 2. 09:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Gyepmesterrel elvitetném, ha a többi rokona nem csinálna vele semmit (3 gyerek rajtam kívül, élettársa, testvére, anyja).
2023. júl. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Kellően kitartó keresgélés és küzdelem után lehet azért helyet vagy befogadót találni, de a legtöbben ezt nem vállalják, úgyhogy hármat találhatsz, mi szokott ilyenkor történni szegény hátramaradt jószágokkal. :(


Most erről eszembe jutott egy gyerekkori emlékem, amikor a nagymamám már özvegy volt, és meghalt a kutyája. Mi, az unokái, nagyon sajnáltuk, hogy így már teljesen egyedül van, és rá akartuk beszélni, hogy hadd hozzunk neki egy kutyát, de határozottan elzárkózott előle. Akkor még nem igazán értettem, de utólag nyilvánvalóan azt tartotta szem előtt, hogy ha neki is lejár az ideje, ne hagyjon hátra egy plusz terhet számunkra.

2023. júl. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1: Az működött volna? És onnét semmi felelősségem? Elvégre nem kóbor kutya volt (sajnos már nincs köztünk, onnét jutott eszembe).
2023. júl. 2. 09:44
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igen. A szomszédom kb 2 hónapja halt meg, neki is gyepmesterrel vitették el a kutyáját a lányai
2023. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

A szomszédunkban simán otthagyták a kutyát az udvaron. A kerítés régi és rossz, így pár kijárás után (az utcában lakók kutyát ugatta az utcáról) ráhívták a gyepmestert, aki elvitte. Utána láttam róla hirdetést, ami pár hét múlva eltűnt. Ez alapján vagy találtak új gazdát vagy összeférhetetlen volt és elaltatták.

Mi nem tudtuk kis gyerekek mellé befogadni a kiszámíthatatlan viselkedésű kutyát. (Mielőtt bárki kérdezi.)

2023. júl. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Thunderfairy ***** válasza:
14%
Ha már nincs meg a kutya akkor minnek a kérdés???
2023. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha tenyésztőtől van, akkor a tenyésztő mindig visszaveszi. Ha menhelyről van, ott is visszaveszik. Ennyi. Egyébként szerencsére a családunkban mindenki felelősen gondolkozik a kutyatartásról, így senki sem vesz szaporítótól kutyát.
2023. júl. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Nalunk a csaladban megvan beszelve,ha meghal a csaladtagom,a kutyajat azonnal befogadom a sajatom melle (nagyon jo baratom) es sajatomkent viselem gondjat,fozok ra es jon o is velem egyutt futni. Nem ertem,h mas a csaladjan belul miert nem keres egy potszulot elore a kutyanak ,arra az esetre ,ha meghal.
2023. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#6: Egyszerűen csak eszembe jutott és kész.
2023. júl. 2. 10:13
 10/14 A kérdező kommentje:

#8: "Nem ertem,h mas a csaladjan belul miert nem keres egy potszulot elore a kutyanak ,arra az esetre ,ha meghal."


Mert nem mindenki gondol rá, pláne, ha semmi előjele nincs, mint jópár volt ismerősömnél, pl. édesanyámnál.

2023. júl. 2. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!