Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés

2 hónapos munka vonalu nemet juhaszkutyaról van szo.

Az van, hogy tekeletesen hozza szokot a porazhoz meg a nyakorvhoz, de nrm megy seheova csak amere o akar a porazon.

Mit tegyek?


2023. júl. 5. 10:54
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
#3 nekem azt mondták, hogy ma van 5.e ma kapja az oltást és lehet vinni sétálni. És a 4. Ből az utolsót.
2023. júl. 5. 11:34
 12/37 A kérdező kommentje:
#7 a fajtát ismerem. Nem 0 az ismeretem. Csak pórázból nem vagyok tapasztalt. Masbol igen
2023. júl. 5. 11:35
 13/37 qkker1 ***** válasza:
71%

"Milyen tenyeszto ajanl kinti setat ennyire koran?"


Jó eséllyel szaporító.

2023. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Nem.

Úgy ertetem, hogy az udvaron gyakoroltam vele.

2023. júl. 5. 12:00
 15/37 A kérdező kommentje:

Amúgy törzskönyv is van rola szoval nem szaporító.

Le lehet állni.

2023. júl. 5. 12:05
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kicsi kölyök még tanul. Főleg azt, hogy a pórázzal irányítgatják.

Indulj el vele. Ha szagolgatni akar, engedd bizonyos ideig a póráz általad meghatározott hosszával. Ha tovább menne, csak akaszd me és mondjad neki--tovább pl. Egy apró rántást is megejthetsz.

Ebben a korban nem csak a póráz használatot tanulja, hanem ismerkedik a világgal is. Azt pedig tudhatod, hogy a kutya az orrával teszi. Azt is vezesd be azonnal, hogy nem szedhet fel semmit. Tehát állandó figyelem és gyors reakció, ha valamit fel akar szedni a földről.

2023. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%
2 hónapos, azaz maximum 8 hetes. Mi a p*csát vársz? Még csak most hozhatnád el, most kezdhetnéd erre tanítani, mert ha egyáltalán oltattad most kezd elég oltása lenni ahhoz, hogy ki-ki menjen az utcára.
2023. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
15, hogy néz ki a törzskönyve? Egy kis könyv és van benne pecsét is? :)
2023. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
75%
Először is értsd meg, hogy ez egy nagyon fiatal kiskutya. Ne várj el tőle olyan dolgokat, amit neki még nem kell tudni. Tanítsd meg, fokozatosan, türelmesen, kitartóan. Ha nem tudod, hogy kell, vannak oktató videók a neten addig is, amíg elviheted kutyasuliba. Nem napok-hetek, inkább hónapok kérdése, hogy normálisan, gond nélkül közlekedjen pórázon. Ha megszokta, hogy rajta van a póráz-nyakörv, az az ő korához már egy nagyon szuper dolog, menni fog tovább is, csak időbe telik.
2023. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Csak azért, hogy vigyem suliba
2023. júl. 5. 14:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!