Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terrorban tartja a szomszéd...

Terrorban tartja a szomszéd kutya a mamát, mit tegyünk? Opció egyáltalán a feljelentés? És ha igen, hol?

Figyelt kérdés
A bátyám nagymamáját terrorban tartja a szomszéd kutyája, a kerítést leborította, és egésznap az udvaron és a kertben van, szét tapos minden virágot és ültetvényt, szegény nem mer kimenni a házból mert fél, ez egy hatalmas kutya. A kutya gazdáját többször megkérték hogy vigye el, vagy zárja el de egyik fülén be, másikon ki és nem tesz semmit. A polgármesterrel már próbáljuk felvenni a kapcsolatot de eddig még semmi.

#kutya #szomszéd #félelem #feljelentés #Helytelen állat tartás
2023. júl. 5. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

A bátyád nagymamája neked nem nagymamád? Féltestvérek vagytok?


Jegyzőnél kell ÍRÁSBAN bejelentést tenni, hogy nem tartja a birtokán az állatot a gazda. 2 nap után újra küldeni az e-mailt. Aztán újra és újra és közben telefonálni is (szopás, de ha nincs reakció ezt kell tenni).


De én ilyen esetben, ha tényleg konkrétan bedöntötte a kerítést és átmászkál a kutya, akkor a rendőrséggel is felvenném a kapcsolatot, lehet kicsit füllenteni, hogy már többször be kellett futnia a házba a néninek, mert a kutya támadólag futott felé. A kerítést pedig vissza kell állítania a szomszédnak.


De. Értem, hogy senki sem ad ki szívesen esetleg többszázezer forintot más nem törődömsége miatt, de csinálnék, csináltatnék egy kerítést, ha a mérleg másik serpenyőjében a nagymamám sérülése, rosszabb esetben élete van. Közben lehet minden követ megmozgatni a hatóságok felé + utánanézni, hogy a szomszéd által lerombolt (tökmindegy, hogy a kutyája csinálta, övé a felelősség), saját pénzből megjavított kerítés költségét milyen módon lehet behajtani rajta.

2023. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Hivatalosan ez ellen kell/kellene tennir az illetékesnek mivel a kutyának semmi keresnivalója magánterületen (nagymamád kertjében), közterületen . Vagyis közterületen lehet pórázon a gazdájával vagy olyan személlyel aki képes kontrolálni a kutyát. Ez törvény írja elő.


Gyakorlatban betartatják -e az más kérdés.

2023. júl. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Féltestvérek vagyunk igen, így hivatalosan csak az ő nagymamája. Jegyzőnél már próbálkoztunk de nagyon úgy látszik hogy eddig abból se lesz semmi, köszönöm a válaszod ettől függetlenül, megfogadom a tanácsod :)
2023. júl. 5. 15:28
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrség. Mondd, hogy agresszív, nagytestű kutya van a kertben, nem lehet tőle kimenni. Ezután pedig jelentsetek fel a gazdát, legyen kép, videofelvétel, hogy nem az első eset.
2023. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

Riasztó pisztoly (vagy bármi nagyobb zajt okozó eszköz)

Ásó

Három nagyobb kutya


Nem kell itt finomkodni, hogy "szegény kutya nem tehet róla".

2023. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Jegyzőnél már próbálkoztunk de nagyon úgy látszik hogy eddig abból se lesz semmi" Ezt nem tudom értelmezni, hogyhogy nem lesz semmi? Értem, hogy arra játszanak, hogy az átlagpolgár elfogadja, hogy "ez nem az én hatásköröm", "nem tehetek semmit" stb., és előbb-utóbb beleun, hogy a nyakára járjon, de EZ A DOLGA. Ez a törvényben foglalt feladata, hogy intézkedjen, nemcsak a kutya, hanem a bedöntött kerítés helyreállítása miatt is. A TE adódból fizetik. Kell baszogatni napi szinten e-mailekkel, beidézni a megfelelő jogszabályt, felettes szervhez fordulni. Ha szerződésben kiadták külső cégnek a nem saját telken tartott kutyákkal kapcsolatos teendőket, akkor annak az elérhetőségét kell megadja. Csomó ingyenes jogsegély szolgálat van, ők segítenek, pontosan milyen jogszabályra hivatkozva hova lehet fordulni ha a jegyző nem végzi a dolgát.


És a rendőrséget is bevonnám.


Olyan dolgokban vagyunk mindig qrva öntudatos állampolgárok, amikben nem kéne, amikor meg fontos lenne abban nem. :(

2023. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrséget kell hívni, a bűncselekmény neve: kutyával veszélyeztetés.

A többi része az polgári ügy.

2023. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Kié az a kerítés? A bejárattól melyik oldal?
2023. júl. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%
8-as: tökmindegy kié a kerítés, ha a szomszéd kutyája döntötte le. Ilyen esetben normáliséknál a szomszéd sűrű bocsánatkérések közepette minél gyorsabban intézkedik a kerítés helyreállításáról. Itt nem ez a helyzet, ezért írtam, hogy én a kérdező helyében mindentől függetlenül helyreállítanám a kerítést a veszélyhezetet elhárítandó, de közben intézném a megfelelő jogi lépéseket, hogy a szomszéd azt kifizesse + a nem megfelelő kutyatartásért felelősségre legyen vonva. 1-es és 6-os vagyok.
2023. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Kié a kerítés? A nem-nagymamádé vagy a szomszédé?

Feljelentést nyilván lehet tenni birtokháborításért és rongálásért.

2023. júl. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!