Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retrieverek mivel...

Golden Retrieverek mivel szeretnek játszani a labdán kívül?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha kimegyek hozzá az udvarba, vagy kiviszem egy mezőre sétálni és elengedem, akkor mit szeret csinálni a labda visszahozáson, szaglászáson kívül? Milyen játékokat vegyek, amivel ketten is tudunk játszani? Meg persze azt tudom, hogy szeret tanulni, tanitanám is, de ezeken kívül, milyen játékokat szeret?
2023. júl. 7. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a "goldit tartalmató keverék" velünk szeret játszani. Bármit örömmel megrág, de a boldogság, ha utasítjuk és megcsinálhatja, vagy megfogja a kezünket és "mutat valamit" (szerintem szagokat). Ha simogatás, együtt futás (nem tudok futni, ezért ez csak pár méter), bármi, amit együtt lehet csinálni. Még TV-t is együtt nézünk. Leül a lábamhoz ellenőrzi, hogy mit nézek (nem érti, mi az érdekes benne) és megunja elalszik.

Ha szerelek valamit, azt is nagy figyelemmel követi.

2023. júl. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor csak simán legyünk mindig együtt, kint meg csak dobáljak neki bármilyen játékot, meg dolgozzon meg érte: teljesítsen valamit, amit kérek tőle, csak azután adom neki.

Megtaníthatnám arra, hogy dobom neki a játékot és a levegőben kapja el.

Vigyem kutyák közé, hogy velük szaladjon.

Meg sokat sétáljunk együtt.

Én sem tudok futni, térd betegség miatt, de biciklizni szoktam, esetleg egy könnyedebb tempóban elkísérhetne? Persze tudom, csak másfél éves kora után, de tényleg laza tempóban, szinte csak gyorsséta lenne, hogy kicsit jobban tudjon mozogni.

Így jó? Ennyi elég?

2023. júl. 7. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutya is személyiség épp úgy, mint te vagy én. Ki kell építeni a közös programokat, rítusokat, szokásokat. Amíg fiatal folyamatosan fog zsizsegni. Minél többet vidd humán és négylábú társaságba. Én még buszon villamoson, metrón is megtanítottam utazni. Érdekes módon Budapesten a 2-es villamost szereti, a 4-6-ost nem igazán.

Ahogy idősödik, úgy lesz egyre nyugodtabb és egyre pontosabban hajtja végre a feladatokat (a "feladatok" nagyon kicsi része az, amit a suliban tanítanak, rengeteg közös tevékenységetek lesz, amit szintén meg fog tanulni). Mire megöregszik, a fő tevékenysége az alvás lesz.

2023. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak huzogatós játékok, azokat szeretni szokták, illetve az is jó feladat nekik, hogy eldugod valahol a játékát és neki meg kell keresnie. Utóbbit fel tudod extrázni, ha olyan dummyt veszel, ami valamilyen prémből készült vagy lehet kapni spec olajokat is, amik állat szagúvá teszik az adott játékot.
2023. júl. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Olyan rossz, hogy a kutyák átalusszák amúgy is röpke életüket 😔
2023. júl. 7. 10:39
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ❤️
2023. júl. 7. 10:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem alszanak sokat. Ha program van, együtt megyünk nyaralni minden programunk közös. A plusz alvást elintézi az utazások alatt, étteremben. Gyakorlatilag nem korlátozza a közös programokat a több alvásigény. Csibéz 14 évesen már valóban egész nap alszik, de két éve még jött velünk mindenhova.
2023. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is golden keverékem van. Focizni imád, de egyedül nem játszik, hívja, húzza az embert, hogy játszunk, lepasszolgatja a labdát, szándékosan bevon a játékba. Embercentrikus kutyák, lényegében mindegy mivel játszotok, az a fontos neki, hogy vele legyél. Nameg kutyafüggő is, hogy mit szeret, az enyém pl. a kislabdát nem hozza vissza, ha eldobom, egyszerűen nem érdekli.
2023. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2023. júl. 7. 10:54
 10/12 Manócska1 ***** válasza:
100%
a mi goldi keverékünk imádja a plüss játékokat hordozgatja rázogatja rágcsálja. szereti ha dobáljuk neki,visszahozza. van pár labdája de a plüss maci nyuszi a kedvence.
2023. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!